Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄДИНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ЯК ІНТЕГРАТИВНА СИСТЕМА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

ЄДИНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ЯК ІНТЕГРАТИВНА СИСТЕМА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

Назва:
ЄДИНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ЯК ІНТЕГРАТИВНА СИСТЕМА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м. Одеса) ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
Рибка Наталія Миколаївна
УДК 300.36
ЄДИНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ЯК ІНТЕГРАТИВНА СИСТЕМА:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та методології науки Одеського національного політехнічного університету. Міністерство освіти та науки України
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Місуно Аркадій Васильович
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри філософії та методології науки
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна
Одеський регіональний інститут державного
управління Національної академії державного
управління при Президентові України,
професор кафедри філософських та
соціально-політичних наук.
кандидат філософських наук, доцент
Берестецька Тетяна Олексіївна
доцент кафедри філософії
Одеського державного
медичного університету
Провідна установа - Запорізький національний університет, кафедра філософії, Міністерство освіти та науки України.
Захист відбудеться "4" липня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий "3" червня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г. Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дослідження зумовлена потребою вивчення явищ та процесів, що трансформують систему освіти в усьому світі та в Україні. Останніми роками відбувся перехід середньої освіти в Україні на 12-річний термін навчання, були запроваджені нові освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти. Крім того, Україна у травні 2005 року приєдналась до Болонського процесу, та визнала до 2010 року пріоритетним напрямком розвитку створення єдиного європейського освітнього та наукового простору. Поглиблення міжнародних зв'язків у всіх сферах суспільного життя спричиняє потребу суттєвої трансформації системи освіти України.
Отже, принципові зміни засад освіти призводять до появи багатьох понять, що визначають нові форми соціально-філософського осмислення закономірностей розвитку суспільства. До таких понять належить поняття "єдиний освітній простір" (ЄОП). Однак ще немає визначеності та адекватного розуміння ЄОП, оскільки вживання як синонімічних разом із поняттям "ЄОП" таких понять, як світовий освітній простір, міжнародний освітній простір, європейський освітній простір, європейський простір вищої освіти, освітній простір країн СНД та ін. свідчить про те, що не розроблено чіткого науково-методологічного термінологічного забезпечення ЄОП.
Аналіз попередніх досліджень доводить, що поняття "ЄОП" широко використовується. Проте, поняття "ЄОП" розглядається, переважно, у контексті юридичних наук, педагогіки, філософії освіти, соціології освіти. В той же час формування ЄОП є відбиттям глобальних інтегративних процесів, що відбуваються у всьому світі й впливають на всі сфери суспільного життя й на систему освіти. Тому важливо розуміти ЄОП як частину світового процесу та визнавати, що соціально-філософське обґрунтування засобів і механізмів створення ЄОП має загальнокультурне значення.
Недостатня дослідженість та надзвичайна актуальність теоретичного обґрунтування ЄОП зумовлюють потребу вирішення наукового завдання, яке полягає у розкритті соціально-філософського змісту ЄОП та виявленні перспектив його формування в умовах трансформування інституту освіти в Україні.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в межах комплексної науково-дослідної теми кафедри філософії та методології науки Одеського національного політехнічного університету “Суб’єктивність, культура, творчість (зовнішні та внутрішні детермінанти формування та розвитку знання)”, номер державної реєстрації 399-79, одним з виконавців є дисертант.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЄДИНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ЯК ІНТЕГРАТИВНА СИСТЕМА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок