Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ ТА КОМБІНАЦІЙНЕ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА У САМОІНДУКОВАНИХ НАНООСТРІВЦЕВИХ СТРУКТУРАХ CdSe/ZnSe

ФОТОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ ТА КОМБІНАЦІЙНЕ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА У САМОІНДУКОВАНИХ НАНООСТРІВЦЕВИХ СТРУКТУРАХ CdSe/ZnSe

Назва:
ФОТОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ ТА КОМБІНАЦІЙНЕ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА У САМОІНДУКОВАНИХ НАНООСТРІВЦЕВИХ СТРУКТУРАХ CdSe/ZnSe
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,01 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАІНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ ім. В. Є. ЛАШКАРЬОВА
ВУЙЧИК МИКОЛА В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ
УДК 539. 219; 535.36; 535.37
ФОТОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ ТА КОМБІНАЦІЙНЕ РОЗСІЮВАННЯ
СВІТЛА У САМОІНДУКОВАНИХ НАНООСТРІВЦЕВИХ СТРУКТУРАХ
CdSe/ZnSe
( 01. 04. 07 – фізика твердого тіла )
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Стрельчук Віктор Васильович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Корбутяк Дмитро Васильович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
завідувач відділу
кандидат фізико-математичних наук
Гайворонський Володимир Ярославович,
Інститут фізики НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова МОН України, м. Одеса
Захист відбудеться 18 листопада 2005 р. о 1615 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.199.01 в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України за адресою: 03028, Київ-28, проспект Науки, 45
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України: 03028, Київ-28, проспект Науки, 45.
Автореферат розіслано „ 7 ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К.26.199.01,
кандидат фізико-математичних наук Охріменко О. Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останнє десятиріччя фізика низькорозмірних твердотільних структур розвивається надзвичайно швидкими темпами. Перехід до нанотехнологій та вивчення фізичних процесів, що відбуваються в таких структурах є по суті новим етапом у розвитку фізики твердого тіла.
Для отримання випромінювання в синьо-зеленій області видимого спектра (460-550 нм), яка відповідає максимуму чутливості людського ока, в останній час значна увага приділяється гетеропарі CdSe/ZnSe з квантовими точками. Для цієї системи продемонстрована принципова можливість отримання лазерної генерації при кімнатній температурі.
Незважаючи на значні досягнення в створені лазерних діодів на основі двовимірних шарів ZnSe та його твердих розчинів, квантових ям та надґраток, збільшення терміну їх служби залишається першочерговою задачею. Основною перешкодою промислового впровадження синьо-зелених А2В6-лазерів є їх деградація. Як і в структурах лазерних діодів на основі GaAs, поширення та розмноження дефектів в активній області є характерними рисами деградаційного процесу, навіть коли вихідна густина дефектів не перевищує 104 см-2. Одним із шляхів вирішення проблеми деградації є зменшення розмірності активного середовища від двовимірного (квантової ями) до одновимірного (квантові дроти) та нульвимірного (квантової точки). Процес самоорганізованого формування наноструктур при молекулярно-пучковій епітаксії напружених гетероструктур дозволяє отримувати бездислокаційні когерентно-напружені квантові точки. В цьому випадку, крім очевидних переваг - подібної густини станів, введення центрів трьохмірної локалізації може призводити до просторового розділення місць локалізації носіїв і дефектів в активній області лазерної структури. Останнє дозволяє очікувати збільшення внутрішнього квантового виходу, а також зменшення швидкості поширення дефектів у процесі лазерної генерації, оскільки, як відомо, переважно безвипромінювальна рекомбінація на цих дефектах є основною причиною їх розмноження та міграції.
Фотолюмінесценція (ФЛ) та спектроскопія комбінаційного розсіяння світла (КРС), як неруйнівні методи дослідження, дають можливість дослідити оптичні властивості самоорганізованих наноострівцевих структур CdSe/ZnSe як при резонансному так і при нерезонансному збудженні. Такі дослідження та вимірювання при різних температурах дозволять детально вивчити причини деградації лазерів синє-зеленого діапазону спектра та більш глибоко зрозуміти фізичні процеси, що відбуваються в цих структурах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ФОТОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ ТА КОМБІНАЦІЙНЕ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА У САМОІНДУКОВАНИХ НАНООСТРІВЦЕВИХ СТРУКТУРАХ CdSe/ZnSe

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок