Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Херсонський національний технічний університет
БАРАНЕНКО Роман Васильович
УДК 004.942:332.33
МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ
НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
05.13.06 – інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Ходаков Віктор Єгорович,
Херсонський національний технічний університет,
завідувач кафедри інформаційних технологій.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Васюхін Михайло Іванович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри аеронавігаційних систем;
доктор технічних наук, професор
Путятін Валерій Петрович,
Харківський національний технічний університет
сільського господарства ім. Петра Василенка,
завідувач кафедри кібернетики.
Захист відбудеться 14 лютого 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Херсонському національному технічному університеті за адресою: Україна, 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24, корп. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського національного технічного університету за адресою: Україна, 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
Автореферат розіслано 10 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | А.В. Шеховцов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні в України застосування інформаційних систем для управління містом й розвитком міської інфраструктури, аналізу ринкових тенденцій у рамках міста досить обмежено. Управління містом складається з управління фінансовими, трудовими й природними ресурсами, охороною навколишнього середовища, виробничою й соціальною інфраструктурою, міськими агломераціями, міським земельним і житловим фондами й ін. Стійкий розвиток міста являє собою збалансовану в екологічному, соціальному й економічному змістах трансформацію територіально-соціальної системи. Управління земельними ресурсами також охоплює весь спектр суспільних відносин, оскільки земля виконує соціальну, екологічну й економічну функції. Тому особливої актуальності останнім часом набула задача управління земельними ресурсами населених пунктів. Функції обліку земельних ресурсів з їхньою прив'язкою до визначеної території виконує земельний кадастр населеного пункту. Оскільки кадастр оперує з даними й інформацією, що мають просторову прив'язку, то для його реалізації доцільно використовувати геоінформаційні технології, що забезпечують оперативність, повноту й достовірність інформації як про існуючий стан середовища в межах тієї або іншої території міста, так і про заходи щодо її зміни в ході освоєння й реконструкції. Зважаючи на це виникає задача проектування автоматизованих систем обліку й управління земельними ресурсами населеного пункту на основі геоінформаційних технологій.
Проблемам удосконалення управління земельними ресурсами, регулювання земельних відносин, земельної ренти, економічної оцінки землі і земельного кадастру присвячені дослідження багатьох учених: Д.І. Гнатковича, В.В. Горлачука, Ю.Г. Гуцуляка, О.І. Драпиковського, С.І. Кабакової, В.М. Трегобчука, А.М. Третяка.
Інформаційні аспекти даної проблеми й питання оптимального використання землі знайшли відображення в роботах А.О. Варламова, В.І. Гладкого, М.І. Долишнього, Т.П. Магазинщикова, М.В. Сазонова, А.М. Третяка й ін. Проблеми побудови автоматизованих систем управління також розглядали у своїх роботах такі авторитетні в Україні вчені, як В.М. Глушков, В.І. Костюк, Б.М. Малиновський, В.І. Михалевич, О.А. Павлов, О.В. Палагін, В.І. Скурихін, А.О. Стогній, В.Є. Ходаков, Е.Г. Петров та ін.
Актуальність запропонованої роботи обумовлена необхідністю вирішення науково-технічної задачі забезпечення інформаційної підтримки управління й оцінки земельних ресурсів населених пунктів з використанням геоінформаційних технологій, розробки комплексу взаємозв’язаних математичних моделей, алгоритмів та програм та впровадження цих методів й технологій до практики АСУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НА ОСНОВІ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок