Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДА В КОНТЕКСТІ ХУДОЖНІХ ПРАКТИК ХХ СТОЛІТТЯ

МОДА В КОНТЕКСТІ ХУДОЖНІХ ПРАКТИК ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
МОДА В КОНТЕКСТІ ХУДОЖНІХ ПРАКТИК ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,04 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
МЕЛЬНИК Мирослав Тарасович
УДК 7.021.5
МОДА В КОНТЕКСТІ ХУДОЖНІХ ПРАКТИК ХХ СТОЛІТТЯ
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 26.00.01 –
ТЕОРІЯ Й ІСТОРІЯ КУЛЬТУРИ
АВТОРЕФЕРАТ
НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ КАНДИДАТА МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м.Київ.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
ЛЕЩЕНКО Лілія Юріївна
Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри міжнародних відносин.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ЛЕГЕНЬКИЙ Юрій Григорович,
Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри дизайну одягу;
Кандидат технічних наук, професор
НІКОЛАЄВА Тетяна Вадимівна,
Київський національний університет технологій та дизайну, завідувач кафедри художнього моделювання костюма.
Захист відбудеться «4» червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02. у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул.Щорса,36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул.Щорса,36)
Автореферат розісланий «30» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізовано вченої ради Петрова Л.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У загальному, найуживанішому значенні мода – це нетривале панування в суспільстві певного смаку. Спеціальний термін „мода” означає особливу сферу людської діяльності з виготовлення, поширення і споживання предметів першорядного попиту (одяг, взуття, тощо). В ній органічно поєднується матеріальне виробництво, підприємництво та художня (мистецька) практика. Предметом дисертаційного дослідження є саме мистецька складова індустрії моди: художні характеристики її продуктів (моделей) і творчий етап процесу їх виготовлення.
Українська індустрія моди почала динамічно розвиватися лише після набуття Україною державної незалежності: з'явилася значна кількість будинків мод, започатковано Український тиждень моди, працює Українська палата моди, відбуваються численні фестивалі, мистецькі виставки, видаються журнали мод. Тобто створено сучасну інфраструктуру, здатну забезпечити повноцінний розвиток цієї галузі. Проте вона ще не стала конкурентоспроможною навіть на внутрішньому ринку. Крім недостатності інвестицій у виробництво та відсутності кваліфікованих менеджерів і маркетологів, низьким є естетичний рівень продуктів вітчизняної індустрії моди.
В Україні, що більшу частину ХХ століття перебувала у складі СРСР, моду пов’язували з марнотратством, негативними впливами капіталізму. В країні мало розвинені власні традиції „високого” шиття. Мода все ще не вважається справжнім мистецтвом.
За радянських часів мода практично не піддавалася спеціальному науковому вивченню з ідеологічних та політичних причин. Зростання уваги до цього феномена серед вітчизняних дослідників відчувається лише останніми роками, зокрема у працях Ю.Легенького, Н.Камінської, С.Нікуленко, Л.Ткаченко, Л.Дихнич, Г.Куц, Ю.Шестопалової. Значну увагу автори звертають на філософсько-естетичні та соціокультурні аспекти моди, художні особливості модного костюма різних часів, на специфіку виникнення та поширення модних тенденцій у соціумі.
Однак досі спеціально не досліджено творчого сектора моди як динамічної системи, тісно пов’язаної з найбільш актуальними тенденціями художньої культури. Не визначено, що можна назвати мистецтвом моди, не виявлено специфіки прийомів художньої творчості у цій сфері. Все це актуалізує мистецтвознавчий аналіз моди, що й зумовило вибір теми дисертаційного дослідження „Мода в контексті художніх практик ХХ століття”.
Зв’язок дисертаційного дослідження з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в руслі Програми діяльності Кабінету Міністрів України “Український прорив: для людей, а не політиків” (постанова № 14 Кабінету Міністрів України від 16 січня 2008 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОДА В КОНТЕКСТІ ХУДОЖНІХ ПРАКТИК ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок