Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГЕНЕРАЦІЯ ПЕЧІНКИ У ЩУРІВ : молекулярно-біологічні процеси, їх регуляція та часова шкала

РЕГЕНЕРАЦІЯ ПЕЧІНКИ У ЩУРІВ : молекулярно-біологічні процеси, їх регуляція та часова шкала

Назва:
РЕГЕНЕРАЦІЯ ПЕЧІНКИ У ЩУРІВ : молекулярно-біологічні процеси, їх регуляція та часова шкала
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,04 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Національна Академія Наук України
Інститут молекулярної біології і генетики
ОБОЛЕНСЬКА Марія Юріївна
УДК 577.113.083:577.218
РЕГЕНЕРАЦІЯ ПЕЧІНКИ У ЩУРІВ :
молекулярно-біологічні процеси,
їх регуляція та часова шкала
03.00.03 - молекулярна біологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ 1999
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі молекулярних механізмів біосинтезу білка Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (зав. відділом - доктор біологічних наук О.М.Платонов ), в Інституті геронтології АМН України і в Альберт-Людвіг Університеті (Фрайбург, Німеччина).
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук Соломко Олександр Петрович Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, Київ зав. відділом біохімічної генетики;
доктор медичних наук, професор Бикоріз Анатолій Йосипович Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, Київ зав. відділом біології пухлинної клітини;
доктор біологічних наук, професор Стойка Ростислав Степанович Інститут біохімії ім. акад. О.В. Палладіна НАН України, Львів директор відділення регуляторних систем клітини.
Провідна установа: Інститут біоорганічної хімії і нафтохімії НАН України, Київ
Захист дисертації відбудеться _22 червня 1999р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 252143, м. Київ-143, вул.Заболотного 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 252143, м. Київ-143, вул.Заболотного 150.
Автореферат розісланий 22 травня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради кандидат біологічних наук Л.Л. Лукаш
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Регенерація печінки - складний компенсаторний процес відновлення маси і функції органу внаслідок необоротного ушкодження або механічного видалення частини його паренхіми. Цей процес стоїть в одному ряду з такими біологічними явищами як ріст, розвиток, диференціювання, апоптоз. Розшифрування молекулярних механізмів, які зумовлюють ці процеси, залишається актуальною проблемою сучасної біології. Передумови для вирішення таких задач створені досягненнями в різних галузях біології, зокрема, в царині експресії геному і процесів диференціювання, взаємодії між клітинами різної природи та між системами організму тощо.
Регенеруюча печінка гризунів вважається класичною моделлю для вивчення загальних закономірностей і тканиноспецифічних особливостей відновлювальних процесів. Постулюється, що регенераційний процес в печінці має такі складові: реакція на ушкодження; біохімічна адаптація органу до функціонального навантаження, що зросло; перехід клітин із проліферативно неактивного стану до клітинного поділу і реакції, які зумовлюють зміну старого фенотипу; власне проліферація клітин; реакції, які зумовлюють перехід від клітинного поділу до стану "спокою". В інтегральному процесі регенерації печінки приймають участь всі клітини органу. Регуляція клітиноспецифічних функцій та поділу клітин одного типу, а також взаємодія між клітинами різних типів здійснюється за допомогою сигнальних молекул, зокрема тих, що виробляються клітинами печінки. Процеси, що відбуваються в регенеруючій печінці, координуються також з потребами цілісного організму. Все це зумовлює складну ієрархію регуляторних процесів на різних рівнях організації - субклітинному, клітинному, органному та організменному, і забезпечує чітку часову та просторову організацію процесу.
Кінцева мета у вивченні регенераційного процесу полягає у розшифруванні ключових механізмів кожної складової процесу і засобів їх координації як між собою, так і з вимогами організму, що змінюються. Ці знання повинні розширити уявлення про принципи функціонування живого і можуть бути використані для формального описання відновлювального процесу, що стало би суттєвим етапом у його пізнанні.
Зараз зібраний великий матеріал про біохімічні процеси, які відбуваються в печінці та в організмі під час відновлення печінки, існують різні гіпотези відносно природи процесу, однак кінцевої мети ще не досягнуто.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РЕГЕНЕРАЦІЯ ПЕЧІНКИ У ЩУРІВ : молекулярно-біологічні процеси, їх регуляція та часова шкала

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок