Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ОБ'ЄКТІВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ДЛЯ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ

МОДЕЛЮВАННЯ ОБ'ЄКТІВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ДЛЯ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ОБ'ЄКТІВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ДЛЯ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТРОФИМЕНКО Олена Григорівна
УДК 62.52:536.244
МОДЕЛЮВАННЯ ОБ'ЄКТІВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ
ДЛЯ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ
05.13.07 – Автоматизація технологічних процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі нафтогазового та хімічного машинобудування.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Заслужений працівник
народної освіти України
Балан Сергій Олександрович,
Одеський державний
політехнічний університет, доцент
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Герасимяк Ростислав Павлович,
Одеський державний політехнічний університет, професор кафедри електромеханічних систем з комп'ютерним управлінням
кандидат технічних наук, доцент
Хобін Віктор Андрійович,
Одеська державна академія харчових технологій, доцент кафедри автоматизації виробничих процесів
Провідна установа: Національний університет “Львівська
політехніка”, кафедра автоматизації теплових та хімічних процесів, Міністерства освіти і науки України,
м. Львів
Захист відбудеться 31 травня 2001 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському державному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 27 березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01,
кандидат технічних наук, професор Ю.С. Ямпольський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасному виробництві часто зустрічаються технологічні процеси, які вимагають високоінтенсивного поверхневого нагрівання відносно великих виробів. До них, насамперед, відносяться поверхнева термообробка металевих виробів, емалювання, сушіння та оскловування будівельних матеріалів, прожарювання кераміки, обробка ливарних форм перед заливкою, тощо.
Через великі площі обробки, часто складну конфігурацію поверхні таке нагрівання не може провадитися по всій поверхні виробу одночасно, і доводиться вдаватися до скануючої обробки рухомим джерелом тепла: паяльною лампою, газовим пальником (різаком), плазмотроном, тощо. З іншого боку, одночасне нагрівання всієї поверхні іноді не потрібно за технологією, що полегшує задачу оператора, якому залишається управляти рухом джерела тепла.
Управління таким процесом носить оптимізаційний за часом характер, оскільки процедура високоінтенсивного нагрівання дуже енергоємна, і економія від зменшення часу обробки очевидна. Зменшення може бути досягнуте завдяки такій організації процесу, яка б максимально запобігала марній витраті тепла, його розповсюдженню від оброблюваної ділянки без використання для наступної обробки сусідніх ділянок. В цих умовах оптимальний режим руху джерела тепла може бути знайдений лише при наявності ефективної на фізичному рівні стратегії оптимізації, а також відповідних цій стратегії моделей об'єктів та процесів термічної обробки.
Тому дослідження, спрямовані на розробку сучасних моделей для автоматизованої системи управління поверхневою термічною обробкою рухомим джерелом тепла, є дуже актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до науково-дослідних робіт Одеського державного політехнічного університету: госпдоговірної № 1179–24 “Дослідження, розробка і впровадження методики випробувань газових різаків” (номер державної реєстрації 0196U017975) і держбюджетної № 209–24 “Розробка основних принципів і моделей для схемотехнічного проектування об'єктів машинобудування” (номер державної реєстрації 0195U012359).
Метою даної роботи є підвищення якості і зниження енерговитрат на поверхневу термічну обробку за рахунок дослідження, розробки і впровадження автоматизованої системи оптимального управління, яка базується на нових моделях об'єктів енергозберігаючої технології обробки рухомим джерелом тепла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ОБ'ЄКТІВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ДЛЯ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок