Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЙРОДИНАМІЧНІ ТА ПСИХІЧНІ ФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ

НЕЙРОДИНАМІЧНІ ТА ПСИХІЧНІ ФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
НЕЙРОДИНАМІЧНІ ТА ПСИХІЧНІ ФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,21 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Петренко Юрій Олексійович
УДК 612.821.3+613.955
НЕЙРОДИНАМІЧНІ ТА ПСИХІЧНІ ФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на базі Черкаського національного університету
імені Богдана Хмельницького
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Макаренко Микола Васильович,
Інститут фізіології імені О.О.Богомольця НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу фізіології головного мозку;
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Кальниш Валентин Володимирович
професор кафедри авіаційної, морської медицини і
психофізіології Української військово-медичної
академії, м. Київ
кандидат біологічних наук, доцент
Куценко Тетяна Василівна,
доцент кафедри фізіології людини і тварин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Науково-дослідний інститут геронтології
АМН України, м. Київ
Захист відбудеться “19” 04 2006 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ-33, вул. Володимирська 64, біологічний факультет).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська 58.
Автореферат розісланий “1” 03 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Цимбалюк О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до сучасних уявлень початок шкільного навчання, який припадає на молодший шкільний вік, вимагає від дитини значної психоемоційної та фізичної витривалості. Переважна більшість учнів зустрічається з новими умовами навчання, колективом, вимогами вчителів, гіподинамією та інше. Тому пристосування до таких умов життєдіяльності супроводжується значним напруженням психофізіологічних та фізичних можливостей учнів [Д.А. Фарбер, 1991-2001; М.В. Макаренко, 1999-2004; Г.М. Чайченко, 1999; М.М. Безруких, 2000-2001; С.Д. Максименко, 2001; В.І. Берзінь, 2002]. Природно виникає питання, чи зможе витримати високе психоемоційне і фізичне навантаження учень молодшого шкільного віку? Чи можна їм допомогти подолати навчальні навантаження без шкоди для здоров’я? Перш за все, це можна зробити за умов накопичення наукових знань про вікові, психофункціональні та фізичні можливості дітей, а також правильно організовувати навчально-виховний процес у відповідності до індивідуальних особливостей учнів. Однак вивчення індивідуальних відмінностей нейродинамічних, сенсомоторних і психічних функцій учнів молодшого шкільного віку з різним рівнем фізичного розвитку, майже не проводилося. Окремі роботи [М.В. Антропова, 1968, 1998; П.П. Блонський, 1979; Ю.А. Єрмолаєв, 2001; Л.М. Козак, 2002; Л.Г. Коробейнікова, 2002] тільки частково стосувалися цих питань.
Необхідно відзначити, що найбільш дискутивним є питання щодо зв'язку успішності навчання з властивостями нервових процесів і іншими психофізіологічними функціями дітей молодшого шкільного віку [Т.І. Борейко, 1993; Т.О. Богуцька, 1998; Т.В. Куценко, 2000; Л.Г. Коробейнікова, 2001]. Тому велике значення має вивчення особливостей зв’язку успішності навчання, властивостей основних нервових процесів, функцій пам’яті та уваги з фізичним розвитком дітей молодшого шкільного віку.
На жаль знань про зміни психофізіологічних функцій в онтогенезі, а також зв’язок типологічних властивостей вищої нервової діяльності, сенсомоторних і психічних функцій з фізичним розвитком дітей молодшого шкільного віку недостатньо. Фрагментарні роботи не дають повної уяви про фізичний розвиток та його зв’язок з властивостями основних нервових процесів, сенсомоторною і психічною сферою та навчальною діяльністю. Тому досить перспективними в цьому плані можуть бути дослідження властивостей психомоторних і нейродинамічних функцій та успішності навчання у дітей молодшого шкільного віку з різним рівнем фізичного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕЙРОДИНАМІЧНІ ТА ПСИХІЧНІ ФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок