Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Архітектура єврейських театрів України. Принципи типології та проектування

Архітектура єврейських театрів України. Принципи типології та проектування

Назва:
Архітектура єврейських театрів України. Принципи типології та проектування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет “Львівська політехніка”
ГОЙ
Богдан
Володимирович
УДК 725.82(=411.16)
Архітектура єврейських театрів України.
Принципи типології та проектування
Спеціальність 18.00.02 - архітектура будівель і споруд
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів –2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор архітектури, професор, декан ІАРХ завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища
ПРОСКУРЯКОВ Віктор Іванович
Національний університет "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: |
доктор архітектури, старший науковий співробітник
КУЦЕВИЧ Вадим Володимирович,
заступник директора Українського зонального науково-дослідного і проектного інституту по цивільному будівництву (ВАТ Київ ЗНДІЕП) Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України
кандидат архітектури, доцент
ХАРИТОНОВА Аліна Анатоліївна,
Одеська Державна Академія будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України
Провідна установа: |
Полтавський Національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться " 9 " лютого 2007 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.052.11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий " 9 " січня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Г. П. Петришин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Україна – держава з унікальними геополітичними умовами, де створилась можливість реалізації взаємного проникнення та синтезу культур і світоглядів різних національностей.
Єврейський театр – явище, яке впродовж сотень років формувалося на межі заборон канонів релігії і духовно-культурних потреб людини. У культурному середовищі етнічної України цей феномен, незважаючи на заборони та переслідування, розвинувся і піднявся до рівня високопрофесійного театру, зберігся до наших днів і відіграє важливу роль у світових театрально-культурних процесах.
Термін "єврейський театр" використовують у науковій і публіцистичній літературі, проте ще й досі не досягнуто однозначного його тлумачення. У цій роботі "єврейський театр" розглядається як такий театр, який представники інших національних груп на рівні культурно-ідеологічного розуміння у кожний певний історичний період сприймають як театр етнічних євреїв.
І саме таке розуміння "єврейського театру" як культурного процесу, що виник і сформувався у межах території етнічних українців поряд з "українським театром" – покладене в основу цього дослідження.
Історико-культурний феномен єврейського театру охоплює пам'ятки архітектури, живопису, декоративно-прикладного мистецтва та інших видів матеріальної і духовної культури єврейського населення України. Відновлення не тільки окремих будівель і споруд, пов’язаних з цим феноменом, але й історичного етнокультурного середовища міст, у яких він розвивався, є сьогодні важливим політичним завданням.
Проте сучасні дослідження, які висвітлюють зародження та розвиток архітектури єврейських театрів, практично відсутні. Немає ні систематизованих описань споруд, в яких працювали єврейські театральні трупи, ні зафіксованих принципів побудови тимчасових сцен, на яких виступали гастрольні театральні трупи, інформація ж про сценографію – нечисленна і розсіяна переважно в біографічних виданнях.
Фундаментальне дослідження архітектури українського театру, яке виконав професор В.І. Проскуряков, стало поштовхом для вивчення особливостей театральної архітектури усіх національностей, що формують сучасну Україну. Це дослідження надасть змогу не тільки закласти наукові підвалини сучасної архітектурно-педагогічної науки громадських будівель та споруд, і серед них театрів для національних меншин України, але й об’єктивно з’ясувати та висвітлити взаємовпливи національних культур у контексті світових тенденцій, реальний взаємозв’язок культур, подібності та відмінності, автентику та запозичення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Архітектура єврейських театрів України. Принципи типології та проектування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок