Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОЛОВИДНЕ ОБЛИСІННЯ З УРАХУВАННЯМ ІМУННОГО СТАТУСУ ТА СТАНУ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ

ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОЛОВИДНЕ ОБЛИСІННЯ З УРАХУВАННЯМ ІМУННОГО СТАТУСУ ТА СТАНУ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ

Назва:
ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОЛОВИДНЕ ОБЛИСІННЯ З УРАХУВАННЯМ ІМУННОГО СТАТУСУ ТА СТАНУ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,66 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ЛИТИНСЬКА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК: 616.594.15-08:612.017:616.33:579.835.12
ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОЛОВИДНЕ ОБЛИСІННЯ
З УРАХУВАННЯМ ІМУННОГО СТАТУСУ ТА СТАНУ
ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ
14.01.20
- шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ -2002


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Коляденко Володимир Григорович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра шкірних та венеричних хвороб з курсом проблем СНІДу, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Глухенький Борис Тихонович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра шкірних та венеричних хвороб, професор кафедри;
кандидат медичних наук Поліщук Микола Андрійович, медичний центр “Резонанс”, м. Київ, головний лікар центру.
Провідна установа: Інститут дерматології та венерології АМН України, м. Харків.
Захист відбудеться “_16” __травня_____2002р. о __1530_годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02. у Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України за адресою 01023, м. Київ-23, вул. Шовковична, 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету
ім. О.О. Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий “__8__” _квітня____2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Свирид С.Г.


Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми. За літературними даними останніх років рівень захворюваності на коловидне облисіння (КО) становить 3-5% від загалу всієї дерматологічної патології [Б.А. Задорожнuй, Б.П. Петров, 1996; В.П. Адаскевич, О.Д. Мяделец, И.В. Тихоновская, 2000] Здебільшого цим дерматозом страждають особи молодого віку [Л.А. Дерев’янко, 1991], але відомі випадки КО у немовлят [E.M. Finley et al.,1994] і у людей похилого віку [А. Рук, Р. Даубер, 1985]. За даними одних авторів [A.D.Zalka et al., 1994] рівень захворюваності серед чоловіків та жінок є приблизно однаковим, а за результатами досліджень інших [E.R. James Britton et al., 1999] на КО хворіють переважно жінки.
Етіологія та патогенез КО залишаються не до кінця вирішеною проблемою дерматології. В останні роки відмічається не тільки суттєве збільшення кількості хворих на КО, але і більш тяжкий перебіг захворювання. Патогенез КО остаточно не встановлено, деякі його ланки залишаються частково або практично цілком нез’ясованими. Ряд авторів [А.В. Караулов,1990; Г.А. Соколова и соавт., 1998; D Dressel. et al., 1997; A. Gilhar et al., 1999] приділяють підвищену увагу ролі імунної системи в патогенезі КО. Разом з тим, ці роботи виконані на малій кількості клінічних спостережень, в них немає аналізу отриманих результатів в залежності від клінічної форми та стадії перебігу КО, а висновки досить часто носять суперечливий характер.
В останні роки з’явились повідомлення про важливе значення інфекції шлунково-кишкового тракту (ШКТ), зокрема хелікобактерної (Н. рylori), в патогенезі ряду хронічних дерматозів, таких як хронічна кропив’янка, розацеа, хронічний червоний вовчак [A. Rebora et al., 1995; Л.Є. Абрагамович, 1998; О.М. Гнатенко, 2000].I хоча КО належить до хронічних дерматозів і досить часто перебігає на тлі патології шлунково-кишкового тракту, ця категорія хворих ніколи не була обстежена на наявність хелікобактерної інфекції. Тому залишається нез’ясованим яку роль відіграє інфікування цим мікроорганізмом і як часто зустрічається патологія кишково-шлункового тракту у хворих на КО.
Існуючі методи лікування хворих на КО часто не враховують мультифакторіальність захворювання, являються недостатньо ефективними, мають тимчасовий терапевтичний ефект, викликають небажанні реакції та ускладнення [C.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОЛОВИДНЕ ОБЛИСІННЯ З УРАХУВАННЯМ ІМУННОГО СТАТУСУ ТА СТАНУ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок