Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Архітектурна ідея та засоби її формування в творчій діяльності архітектора

Архітектурна ідея та засоби її формування в творчій діяльності архітектора

Назва:
Архітектурна ідея та засоби її формування в творчій діяльності архітектора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
будівництва і архітектури
КОНОПЛЬОВА Олена Володимирівна
УДК 72.01.
Архітектурна ідея
та засоби її формування
в творчій діяльності архітектора
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеню
кандидата архітектури
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат архітектури, професор Чепелик Віктор Васильович ,
Київський національний університет будівництва і архітектури, професор кафедри основ архітектури та архітектурного проектування
Офіційні опоненти:
- доктор архітектури, професор Мойсеєнко Зоя Василівна, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, професор кафедри історії, теорії архітектури і синтезу мистецтв
- кандидат архітектури, доцент Трегуб Наталія Євгеніївна, Харківська
державна академія дизайну і мистецтв, доцент кафедри “Інтер’єр та
обладнання”
Провідна установа:
Архітектурний інститут Одеської державної академії будівництва і
архітектури, Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “6” лютого 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.056.02 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466 (головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий 25 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тімохін В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Творчість є об’єктом уваги усіх галузей діяльності архітектора: теорії, практики, професійної освіти. Це зумовлено провідною роллю, яку воно відіграє на сучасному етапі розвитку суспільства. Творчість є не тільки інструментом втілення прагнень особистості, але й засобом усвідомлення суспільством свого культурного стану, запорукою його подальшого поступового розвитку.
Зміни на політичному та економічному рівнях, які відбуваються останніми роками в державі, впливають на усі сфери духовного та культурного життя суспільства. Архітектурна теорія і практика також переживають етап руйнування стереотипів, пошуку нових рішень творчих завдань. Нові цілі, що сформувалися на тлі демократизації суспільних інститутів, відновлення національної самосвідомості та залучення держави до загальносвітового процесу розвитку, потребують нових методів та форм їх реалізації.
Особливо гостро це питання постає сьогодні в галузі професійної освіти, де відбувається формування майбутніх фахівців, які працюватимуть в складних умовах конкуренції як на ринку праці, так і в царині самобутності творчого виявлення. Тому головною рисою архітектора стає спроможність утворення нових ідей, вміння швидко реагувати як на вимоги суспільства, так і окремого замовника.
В цих умовах особливо актуальним стає розглядання архітектурної ідеї, як головного результату творчої діяльності, та дослідження чинників, що впливають на її якість з погляду інформаційно-комунікативних властивостей.
В архітектурі формування задуму обумовлено завданням на проектування або концептуальною програмою автора – тобто починається з вербальних настанов. Перевтілення їх у візуальні образи підчас творчого пошуку і є головним змістом творчої діяльності архітектора. Але мета не завжди буває досягнута: програмні положення, сформульовані за допомогою понять, не втілюються в образи, які породжує в споживачеві архітектурна форма.
Оцінка реального архітектурного об’єкту як професійною критикою, так і споживачем, відбувається також за допомогою природної мови – універсального засобу спілкування в суспільстві. Таким чином, професійна діяльність архітектора, як і її творча складова, пов’язані з вербальною формою закріплення її у суспільній свідомості, в той час як результат цієї праці - архітектурний об’єкт – є формою наглядно-образного сприйняття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Архітектурна ідея та засоби її формування в творчій діяльності архітектора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок