Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОГНІТИВНО-СЕМАНТИЧНІ АСПЕКТИ МЕТАФОРИЗОВАНИХ ЛЕКСИКО-ФРАЗЕОЛОГІЧНИХ НОМІНАЦІЙ НЕПРАВДИ ТА ОБМАНУ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСКІЙ МОВІ

КОГНІТИВНО-СЕМАНТИЧНІ АСПЕКТИ МЕТАФОРИЗОВАНИХ ЛЕКСИКО-ФРАЗЕОЛОГІЧНИХ НОМІНАЦІЙ НЕПРАВДИ ТА ОБМАНУ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСКІЙ МОВІ

Назва:
КОГНІТИВНО-СЕМАНТИЧНІ АСПЕКТИ МЕТАФОРИЗОВАНИХ ЛЕКСИКО-ФРАЗЕОЛОГІЧНИХ НОМІНАЦІЙ НЕПРАВДИ ТА ОБМАНУ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Потапова Олена Ігорівна
УДК 811.111:8137:159.955
КОГНІТИВНО-СЕМАНТИЧНІ АСПЕКТИ
МЕТАФОРИЗОВАНИХ ЛЕКСИКО-ФРАЗЕОЛОГІЧНИХ НОМІНАЦІЙ НЕПРАВДИ ТА ОБМАНУ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
МОРОЗОВА ОЛЕНА ІВАНІВНА,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
кафедра англійської філології, доцент
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
БЄЛЄХОВА ЛАРИСА ІВАНІВНА,
Херсонський державний університет,
кафедра романо-германських мов, професор
кандидат філологічних наук, доцент
БУЛАТЕЦЬКА ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
кафедра англійської філології, завідувач,
факультет романо-германської філології, декан
Провідна установа: | Запорізький державний університет,
кафедра теорії та практики перекладу,
Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться 09.06. 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.16 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 7–75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий 06.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У реферованій дисертації представлено результати когнітивно-семантичного аналізу метафоризованих лексико-фразеологічних номінацій неправди та обману (МЛФНно) у сучасній англійській мові.
Розширення соціальної сфери неправди та обману, що відзначається сьогодні дослідниками (В.В.Знаков; J.A.Barnes), створює серйозні перешкоди на шляху до досягнення взаєморозуміння й співробітництва між людьми. Тому не дивно, що ці феномени привертають пильну увагу філософів, соціологів, політологів, психологів, антропологів, фахівців з маркетингу, теорії комунікації та ін. (F.G.Bailey; S.Bok; D.B.Buller, J.K.Burgoon; B.M.DePaulo, J.I.Stone, G.D.Lassiter; K.Fillion; H.Lerner; A.Rich та ін.). Проте до відносно недавнього часу лінгвістика не зверталась до розгляду проблеми неправди/обману, що пов’язано, в першу чергу, з методологічними обмеженнями у виборі об’єктів дослідження традиційної лінгвістики.
Із зосередженням уваги мовознавців на дослідженні людського фактора в мові (Н.Д.Арутюнова; С.Д.Кацнельсон; О.С.Кубрякова; В.І.Постовалова; В.М.Телія; R.W.Gibbs; M.Johnson; G.Lakoff та ін.) неправда та обман посіли своє місце серед об’єктів лінгвістичного вивчення (Д.Болінджер, Х.Вайнрих). Дослідження лінгвістичних аспектів неправди/обману ведеться сьогодні в логіко-семантичному, структурно-семантичному, семантико-прагматичному, когнітивно-семантичному та дискурсивному напрямках. Представниками логіко-семантичного напрямку (І.Б.Шатуновський; S.Lobner) визначені основні параметри висловлювання, в якому мовець навмисно викривляє існуючий стан речей; дослідниками, що працюють у структурно-семантичному руслі (М.П.Семко; О.С.Токарєва; І.Ф.Янушкевич; J.Verschueren; H.Opalka), проаналізовані семантичні властивості номінативних одиниць неправди/обману; лінгвістами, увагу яких зосереджено на вивченні прагматичних характеристик відповідних висловлювань (Л.Р.Безугла, О.М.Бабич; О.Г.Пироженко; І.Ф.Янушкевич; J.Verschueren), досліджені мовленнєвоактові параметри останніх; представниками когнітивно-семантичного напрямку виявлені деякі аспекти мовної об’єктивації концептів неправди та обману (О.В.Мішина; Н.Н.Панченко) та типи моделей комунікативної події неправди (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОГНІТИВНО-СЕМАНТИЧНІ АСПЕКТИ МЕТАФОРИЗОВАНИХ ЛЕКСИКО-ФРАЗЕОЛОГІЧНИХ НОМІНАЦІЙ НЕПРАВДИ ТА ОБМАНУ В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок