Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Естетичні якості ландшафтів у контексті використання та збереження гуманістичного ресурсного потенціалу регіону

Естетичні якості ландшафтів у контексті використання та збереження гуманістичного ресурсного потенціалу регіону

Назва:
Естетичні якості ландшафтів у контексті використання та збереження гуманістичного ресурсного потенціалу регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Бучко Жанна Іванівна
УДК 911.52:7.01
Естетичні якості ландшафтів
у контексті використання та збереження гуманістичного ресурсного потенціалу регіону
11.00.01 – фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі географії і картографії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор географічних наук, професор
Жупанський Ярослав Іванович,
Чернівецький національний універси-тет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри географії і картографії України.
Офіційні опоненти: - доктор географічних наук, професор
Денисик Григорій Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, завідувач кафедри фізичної географії.
кандидат географічних наук
Коржик Віталій Павлович,
Національний природний парк “Вижницький”, заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: Інститут географії НАН України.
Захист відбудеться “24” квітня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича: 58012, м.Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, к. IV, ауд. 24.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано “22” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рибак І.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. В умовах формування ринкових відносин в Україні підвищуються психоемоційні навантаження на людину. Виникає об’єктивна необхідність у створенні умов для відновлення фізичних сил і усунення стресових, психічних впливів суспільного середовища з метою гармонійного і всебічного розвитку людської особистості. Організацію оптимального відпочинку, спрямованого на відновлення і розвиток фізичних і духовних сил людини, покликана забезпечити рекреаційна діяльність. У зв’язку з цим постає необхідність у різнобічному вивченні рекреаційного потенціалу території, складовою якого є естетична цінність ландшафтів.
Естетичну цінність ландшафтів слід розглядати у контексті гуманістичного ресурсного потенціалу з урахуванням посилення процесів гуманізації як загальнонаукового предметного напряму досліджень. Гуманістичне природничо-географічне знання має виховне, освітнє та світоглядне значення, що зосереджене на інтересах людини.
Актуальність згаданих проблем, їх практична значимість і водночас недостатня розробленість, особливо на регіональному та локальному рівнях, зумовили вибір теми і завдання дисертаційного дослідження.
У роботі на прикладі території Чернівецької області розглядаються естетичний ресурсний потенціал ландшафтів як необхідна умова відтворення працересурсного потенціалу, джерело естетичного задоволення і творчості. Така робота раніше не виконувалася, тому є актуальною і відповідає вимогам часу. Особливістю дисертаційного дослідження є й те, що розробки в галузі естетичного оцінювання ландшафту підтверджуються конкретними прикладами на базі місцевого матеріалу Чернівецької області.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконувалася згідно наукової теми кафедри географії і картографії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича “Географо-краєзнавчі дослідження Карпато-Подільського регіону” і державної науково-дослідної теми № 48-86 “Еколого-економічна та картографічна оцінка природно-ресурсного потенціалу України на базі геоінформаційних систем”. Внесок автора полягає в розробці рекомендацій стосовно використання й збереження естетичного потенціалу ландшафтів для гармонізації відносин людини і довкілля.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дос-лідження є виявлення естетичних якостей ландшафтів і ландшафтоутворюючих складових території Чернівецької області для всебічного використання у різних сферах людської діяльності, обґрунтування збереження, пошук можливостей відтворення втраченого ландшафтами різноманіття як природної основи стійкості естетичного потенціалу природи і окрес-лення шляхів оптимізації естетичних функцій ландшафтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Естетичні якості ландшафтів у контексті використання та збереження гуманістичного ресурсного потенціалу регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок