Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМПУЛЬСНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ РАДІОЛОКАТОРІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

ІМПУЛЬСНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ РАДІОЛОКАТОРІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
ІМПУЛЬСНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ РАДІОЛОКАТОРІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,28 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
Волков Вадим Анатолійович
УДК 621.373:621.396.962.3
ІМПУЛЬСНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ РАДІОЛОКАТОРІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
01.04.01 - Фізика приладів, елементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Ваврів Дмитро Михайлович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
завідувач відділу електронних приладів НВЧ
(м. Харків).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Дробахін Олег Олегович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри прикладної і комп’ютерної
радіофізики;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Чурюмов Геннадій Іванович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, професор кафедри фізичних основ
електротехніки.
Провідна установа: Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
НАН України, відділ вакуумної електроніки
(м. Харків).
Захист відбудеться 24.11.2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий 18.10.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останнього часу значна увага приділяється розробці та запровадженню ефективних радіолокаторів для зондування навколишнього середовища, зокрема призначених для вивчення фізики процесів, що протікають у нижніх шарах атмосфери. До таких радіолокаторів висувається цілий ряд вимог, які включають: забезпечення довготривалої автономної роботи, високу надійність, зручність керування, здатність до дистанційного керування та мінімізацію участі кваліфікованого персоналу в підтримці роботи таких систем. Вибір передавачів для таких радіолокаторів є принципово важливим з огляду як на ідеологію побудови таких систем, так і на їх експлуатаційні характеристики, надійність та вартість. Параметри передавача у значній мірі визначають також і розрізняльну здатність та динамічний діапазон радіолокаційних систем. Магнетрони, зокрема магнетрони з холодним катодом, є одними з найбільш перспективних приладів для використання у радіолокаторах для зондування навколишнього середовища, особливо таких, що працюють у міліметровому діапазоні довжин хвиль. Разом з тим, фізичні процеси взаємодії магнетрона з іншими системами передавача, в першу чергу з модулятором, характеризуються значною складністю і до цього часу залишаються маловивченими.
Принципова нестаціонарність фізичних процесів у магнетроні з холодним катодом та специфічний характер процесу виникнення в ньому коливань істотно утруднюють одержання імпульсів випромінювання з малими амплітудними та частотними спотвореннями і призводять до серйозних проблем із забезпеченням безвідмовної роботи імпульсних генераторів на основі таких магнетронів. Традиційні методи аналізу імпульсних генераторів на основі класичних магнетронів виявилися мало придатними для аналізу та оптимізації передавачів на основі магнетронів з холодним катодом. У них, як правило, не передбачається можливості визначення параметрів перехідного процесу, а, отже, і характеру та величини спотворень імпульсу та ймовірних аварійних режимів перемикальних приладів. Всі ці фактори особливо важливо враховувати при розробці передавачів для радіолокаторів з високим розрізненням, а також модуляторів із застосовуванням напівпровідникових приладів, наприклад транзисторів, що характеризуються відносно малою електричною міцністю.
У рамках існуючих систем математичного моделювання процесів в електричних колах також дуже важко провести детальний аналіз роботи магнетронного генератора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІМПУЛЬСНІ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ РАДІОЛОКАТОРІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок