Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ПЛАНУВАННЯ ОСНОВНОЇ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУДНОПЛАВНИХ КОМПАНІЙ

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ПЛАНУВАННЯ ОСНОВНОЇ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУДНОПЛАВНИХ КОМПАНІЙ

Назва:
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ПЛАНУВАННЯ ОСНОВНОЇ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУДНОПЛАВНИХ КОМПАНІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,92 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШУМЛЯНСЬКА Ольга Ігорівна
 
УДК 621.879.443:656.61:338.26
 
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ПЛАНУВАННЯ
ОСНОВНОЇ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУДНОПЛАВНИХ КОМПАНІЙ
 
Спеціальність 08.03.02
Економіко-математичне моделювання
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
 
Одеса - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному морському університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Лапкіна Інна Олександрівна,
Одеський державний морський університет,
професор кафедри “Системний аналіз і логістика”.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Соколовська Зоя Миколаївна,
Одеський державний економічний університет,
в.о. професора кафедри “Обчислювальна техніка
та інформаційні системи в економіці”;
кандидат економічних наук, доцент
Мороз Віктор Степанович,
Технологічний університет Поділля
(м. Хмельницький), доцент кафедри “Економіка та
менеджмент”.
Провідна установа: Харківський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра
“Економічна кібернетика”, м. Харків.
 
Захист відбудеться “ 3 ” липня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02 в Одеському державному морському університеті за адресою 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного морського університету за адресою 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
Автореферат розісланий “ 1 ” червня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Холоденко А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Водний транспорт України, з огляду на особливості її геополітичного положення, є важливою складовою народногосподарського комплексу країни. Підвищення ефективності діяльності судноплавних компаній являє собою економічну проблему, розв’язання якої має значною мірою вплинути на добробут народу і становище української держави на міжнародній арені.
Діяльність вітчизняних судноплавних компаній здійснюється на ринку транспортних послуг, де компанії повинні вести конкурентну боротьбу. Однак методи управління, що застосовуються, та інформаційна база, яка використовується, недостатньо адаптовані до ринкових умов. Так, недостатня робота з вивчення ринку транспортних послуг і виявлення займаних судноплавними компаніями маркетингових позицій. Вкрай обмежено використовуються економіко-математичні методи. Оптимізаційні планові розрахунки, якщо і проводяться, то тільки за одним критерієм, що призводить до неповного використання виробничо-фінансового потенціалу компаній. Не здійснюється заснована на маркетингових дослідженнях оцінка ризику планових рішень. Недостатнє відповідне методичне забезпечення.
Як видно, для підвищення ефективності діяльності судноплавних компаній існують резерви, для реалізації яких необхідні перегляд, удосконалення і впровадження нових методів управління, зокрема методів планування. Це вимагає проведення відповідних теоретичних і експериментальних розробок. Найбільш перспективними в цьому напрямку є комплексні дослідження, що у своїй основі сполучають створення методів визначення маркетингових позицій судноплавних підприємств, побудову обґрунтованих економіко-математичних моделей задач планування, що забезпечують багатокритеріальну оптимізацію, і вивчення результатів рішення з точки зору оцінки ризику.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати дисертаційної роботи використовуються при розробці науково-дослідної теми “Методологія прогнозування та оптимального планування розвитку підприємств водного транспорту України в ринкових умовах” (номер держреєстрації 0100U003867, ДБ 49-00), що виконується за участю здобувача в Одеському державному морському університеті відповідно до плану науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є підвищення ефективності виробничо-господарської діяльності судноплавних компаній за допомогою розробки системи економіко-математичних моделей планування, а також методичного забезпечення їхнього застосування в практиці судноплавних компаній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ПЛАНУВАННЯ ОСНОВНОЇ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУДНОПЛАВНИХ КОМПАНІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок