Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ БАНКРУТСТВА ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ БАНКРУТСТВА ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ БАНКРУТСТВА ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
На правах рукопису
УДК 336.3:34(477)
АФАНАСЬЄВ Ростислав Георгійович
ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ БАНКРУТСТВА
ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
арбітражний процес
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі цивільного та трудового права Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України (м.Київ).
Науковий керівник - кандидат юридичних наук
Снісаренко Лариса Юріївна,
Українська Академія державного управління при Президентові України,
доцент кафедри права і законотворчого процесу (м.Київ)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Пронська Грацієлла Василівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри
господарського права (м.Київ)
кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України
Демченко Сергій Федорович,
Вищий арбітражний суд України,
заступник голови (м.Київ)
Провідна установа - Національна юридична академія України імені
Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки
України, кафедра аграрного права (м.Харків).
Захист відбудеться “15” березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою:83048, м.Донецьк, вул. Університетська,77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою:83048, м.Донецьк, вул.Університетська, 77.
Автореферат розісланий 12.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Банкрутство як правове та економічне явище відомо людству вже досить давно. Своїм походженням та подальшим розвитком інститут банкрутства зобов'язаний еволюції підприємництва та вільної конкуренції, при яких суб'єкт господарської (підприємницької) діяльності несе всі ризики, що пов'язані з цією діяльністю. Вже ранні джерела права різних держав передбачали особисту відповідальність боржника за своїми зобов'язаннями аж до самої смерті.
Згодом інститут банкрутства зазнав суттєвої трансформації, однак, незважаючи на це, можна з упевненістю стверджувати, що він продовжує залишатись невід'ємним атрибутом ринкової економіки. Вже тривалий час процедура банкрутства використовується для очищення економіки від неефективних суб'єктів господарської діяльності.
Інститут банкрутства існує у законодавстві практично всіх країн з ринковою економікою. Більш того, у колишньому СРСР, незважаючи на планову систему господарювання, норми, що передбачали процедуру банкрутства, були присутні у законодавстві аж до початку 60-х років, хоча й не знаходили застосування на практиці.
З переходом до побудови ринкової економіки назріла необхідність появи інституту банкрутства і в Україні. Закон України "Про банкрутство", прийнятий Верховною Радою України 14 травня 1992 року, став одним з перших законів, що були прийняті у країнах СНД та регулювали подібні відносини.
На жаль, вищезгаданий закон не став зразком нормативного акту у сфері правового регулювання банкрутства. Значною мірою на це вплинули неконкретність та декларативність багатьох закладених до нього правових норм. До того ж, незважаючи на еволюцію та значні зміни у законодавчій базі України, що відбулись з моменту прийняття Закону "Про банкрутство", сам Закон до середини 1999 року зазнав лише незначної корекції. Велика кількість вад у регулюванні правовідносин банкрутства була виявлена і арбітражною практикою. Все це обумовило прийняття 30 червня 1999 року нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у відповідності до якої процедуру банкрутства було кардинально змінено. Однак результатом проведеного дослідження став висновок, що нормативна база, яка регулює інститут банкрутства, потребує як розширення, так і вдосконалення. На сьогодні не внесені зміни до багатьох законів, які так чи інакше стосуються процедури банкрутства, а також правовідносин сторін та учасників банкрутства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ БАНКРУТСТВА ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок