Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Шляхи підвищення продуктивності та ефективності виробництва помідора в умовах гідропонних теплиць

Шляхи підвищення продуктивності та ефективності виробництва помідора в умовах гідропонних теплиць

Назва:
Шляхи підвищення продуктивності та ефективності виробництва помідора в умовах гідропонних теплиць
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БІЛОГУБОВА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 635.64:631.589.2
Шляхи підвищення продуктивності та ефективності
виробництва помідора в умовах гідропонних теплиць
06.01.06 – овочівництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: академік УААН, доктор сільськогосподарських
наук, професор Барабаш Орест Юліанович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри овочівництва
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
професор Лихацький Віталій Іванович,
Уманська державна аграрна академія,
завідувач кафедри овочівництва
доктор сільськогосподарських наук,
професор Шульгіна Людмила Михайлівна,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
м.Харьків, консультант
Провідна установа: Подільська державна аграрно-технічна академія, кафедра овочівництва Міністерства аграрної політики України, м.Камянець-Подільський
Захист відбудеться “19”лютого 2002 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м.Київ-41, вул.Героїв оборони,15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м.Київ-41, вулиця Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10, читальний зал.
Автореферат розісланий “17” січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із найважливіших і перспективних шляхів підвищення продуктивності помідора в теплицях є створення та впровадження у виробництво високоврожайних гетерозисних гібридів з інтенсивною віддачею урожаю. Скорочення об”ємів виробництва овочевої продукції (помідор, огірок) у відкритому ґрунті, вимагає продовженої культури вирощування гібридів помідора в теплицях, які забезпечували б загальну урожайність – 45-50 кг/м2.
В Україні набуває поширення малооб”ємна гідропоніка з застосуванням крапельного поливу для живлення рослин. Малооб”ємна гідропоніка здешевлює вирощування овочевих культур у теплицях та підвищує їх урожайність. При цьому способі велике значення має підбір субстрату. Це дає можливість максимально реалізувати біологічний та генетичний потенціал гетерозисних гібридів.
Одержання високого врожаю плодів помідора в значній мірі обумовлюється якістю розсади. Традиційна технологія її вирощування для помідора потребує досвічування протягом 55-60 днів, та великої площі для вирощування, оскільки вихід розсади з 1 м2 становить лише 25-30 штук. Тому собівартість її досягає 2,5 грн/шт. Отже, одним із шляхів підвищення продуктивності та ефективності виробництва помідора в умовах закритого ґрунту є створення досконалої інтенсивної технології вирощування стандартної розсади з низькою собівартістю.
Зв”язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково-дослідна робота за темою дисертації проведена відповідно до науково-технічної програми Національного аграрного університету “Розробка технологій, засобів та умов мікроклімату для вирощування овочевих культур протягом року до 30-35 кг/м2 і грибів до 60-100 кг/м2 корисної площі”. Номер державної реєстрації 0198U004001.
Метою роботи є розробка і обгрунтування економічно доцільних агрозаходів для підвищення врожайності помідора в продовженій культурі при гідропонному вирощуванні.
Задача досліджень полягає в розробці ефективних шляхів підвищення врожайності рослин помідора, а саме:
-
підборі гетерозисних гібридів для вирощування в зимових теплицях на малооб”ємній гідропоніці в продовженій культурі;
-
підборі субстратів для вирощування індетермінантних гетерозисних гібридів помідора в умовах малооб”ємної гідропоніки в зимових блокових теплицях з комп”ютерною автоматизацією мікроклімату та краплинного поливу;
-
обгрунтуванні шляхів інтенсифікації вирощування розсади помідора в спорудах закритого грунту;
-
економічній оцінці інтенсивної технології вирощування помідора при малооб”ємній гідропоніці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Шляхи підвищення продуктивності та ефективності виробництва помідора в умовах гідропонних теплиць

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок