Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ФРАЗЕОЛОГІЇ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ФРАЗЕОЛОГІЇ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ФРАЗЕОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені К.Д. УШИНСЬКОГО
Балабуха Катерина Володимирівна
УДК 378.973+378.126+378.14+4.2/3-20
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО НАВЧАННЯ
СТАРШОКЛАСНИКІВ ФРАЗЕОЛОГІЇ
13.00.02 - теорія та методика навчання (германські мови)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Боднар Світлана Вікторівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського,
доцент кафедри германської філології та
методики викладання іноземних мов.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Харлов Георгій Олександрович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського,
професор кафедри іноземних мов
гуманітарних факультетів;
кандидат педагогічних наук, доцент
Добровольська Людмила Володимирівна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
доцент кафедри іноземних мов
гуманітарних факультетів.
Захист відбудеться “ 6 ” жовтня 2007 р. о “ 10 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.04 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “ 5 ” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Копусь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. При орієнтації сучасної освітньої реформи на європейські стандарти підвищуються вимоги до мовної освіти як у середній, так і у вищій школах. Для реалізації оновлених шкільних програм з іноземних мов, що були розроблені з урахуванням вимог Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, необхідні фахівці з підвищеним рівнем практичної мовної, психолого-педагогічної та методичної підготовки. Визначаючи мету навчання іноземної мови в школі як формування готовності до міжкультурного іншомовного спілкування, сучасні програми наголошують на розвитку в учнів соціокультурної і соціолінгвістичної компетенцій. Одним з елементів означених компетенцій та водночас засобом їх формування є фразеологізми, оскільки культурний компонент значення цих лексичних одиниць та їх національно-історичне вмотивування передають різні грані іншомовної культури.
Аналіз навчально-методичного забезпечення процесу вивчення іноземної мови в старших класах дозволяє стверджувати, що сучасні шкільні підручники не мають достатньої практичної бази для вивчення передбаченого програмою фразеологічного фонду мови. Вищезазначене вимагає підвищення якості професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів іноземної мови, що дозволить компенсувати недоліки навчальних посібників та організувати навчальний процес відповідно до всіх вимог програм з мовної освіти.
Останнім часом дослідники (Н. Колетвинова, Л. Прокопенко) справедливо наголошують на проблемі уніфікованості, невиразності й емоційної безбарвності мовлення майбутніх педагогів, що значно знижує рівень їхньої професійної підготовки. Однією з істотних причин такого збіднення словника студентів науковці вважають недостатню увагу до емоційно-експресивної палітри мовлення, професійно значущої лексики та фразеології, національно-культурних одиниць мови, що мають неабияке пізнавальне і виховне значення.
Шляхи навчання фразеологізмів на матеріалі різних мов висвітлюються в низці дисертаційних досліджень: на матеріалі німецької (Т. Іванова), української (Г. Гребницький, Д. Ужченко), англійської (А. Подосінікова, В. Усата), російської (М. Бакова, В. Гаврилов) мов.
Відтак, виникла невідповідність між рівнем підготовки випускників факультетів іноземних мов та вимогами до сучасного вчителя іноземної мови, необхідність підвищення яких зумовлюється сучасним рівнем мовної освіти в загальноосвітніх школах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ФРАЗЕОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок