Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НВЧ РЕФЛЕКТОМЕТРІЯ РАДІАЛЬНИХ РОЗПОДІЛІВ ПАРАМЕТРІВ ПЛАЗМИ В ПРОЦЕСІ ПЕРЕХОДУ В РЕЖИМ ПОКРАЩЕНОГО УТРИМАННЯ В ТОРСАТРОНІ

НВЧ РЕФЛЕКТОМЕТРІЯ РАДІАЛЬНИХ РОЗПОДІЛІВ ПАРАМЕТРІВ ПЛАЗМИ В ПРОЦЕСІ ПЕРЕХОДУ В РЕЖИМ ПОКРАЩЕНОГО УТРИМАННЯ В ТОРСАТРОНІ

Назва:
НВЧ РЕФЛЕКТОМЕТРІЯ РАДІАЛЬНИХ РОЗПОДІЛІВ ПАРАМЕТРІВ ПЛАЗМИ В ПРОЦЕСІ ПЕРЕХОДУ В РЕЖИМ ПОКРАЩЕНОГО УТРИМАННЯ В ТОРСАТРОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ОЧЕРЕТЕНКО ВІКТОР ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 533.9
НВЧ РЕФЛЕКТОМЕТРІЯ РАДІАЛЬНИХ РОЗПОДІЛІВ
ПАРАМЕТРІВ ПЛАЗМИ В ПРОЦЕСІ ПЕРЕХОДУ В РЕЖИМ ПОКРАЩЕНОГО УТРИМАННЯ В ТОРСАТРОНІ
01.04.08 – фізика плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики плазми Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" НАН України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Скибенко Анатолій Іванович, Інститут фізики плазми Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" НАН України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
Греков Дмитро Леонідович, Інститут фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат фізико-математичних наук,
Бориско Володимир Миколайович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри фізики плазми.
Провідна установа: Інститут радіофізики і електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться " 19 " травня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна, за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, читальний зал бібліотеки № 5.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий " 19 " _квітня__ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена необхідністю розробки безконтактних методів дослідження процесів переносу, утримання та нагріву плазми у торсатроні з врахуванням його конструктивних особливостей, які потребують проведення багаторакурсних вимірювань. Вирішення цієї задачі має важливе практичне значення, що пов'язано з визначенням умов створення режиму покращеного утримання плазми і, як наслідок, більш ефективного нагріву плазми ВЧ методами. Актуальність роботи підсилюється можливістю узагальнення результатів, отриманих на торсатроні "Ураган-3М" (У-3М), для світового стелараторного товариства. В останні роки розвиток таких методів активно здійснюється в країнах, де вирішується термоядерна проблема.
Таким чином, дисертаційна робота орієнтована на вирішення важливої наукової проблеми, що пов'язана з вивченням механізмів формування транспортних бар'єрів, які сприяють досягненню термоядерних режимів у стелараторних системах, за допомогою мікрохвильових методів діагностики.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Обраний напрям досліджень і отримані результати є однією з основних частин науково-дослідних робіт, що проводились в Інституті фізики плазми Харківського Національного наукового центру у рамках тем: "Исследование переноса частиц и энергии в распределенном винтовом диверторе торсатрона" № госреєстрації 0194U025334, "Влияние регулярных и турбулентных электромагнитных полей на процессы нагрева и переноса частиц в неоднородной магнитоактивной плазме" № госреєстрації 0195U000239, "Экспериментальные и теоретические исследования физических процессов при создании и нагреве плазмы ВЧ способом в торсатроне с дивертором Ураган-3М" № госреєстрації 0100U002758. Тематика досліджень відповідає державній науково-технічній "Програмі проведення фундаментальних досліджень по атомній науці і техніці Національного наукового центра "Харківський фізико-технічний інститут" до 2005 р." № госреєстрації 080901UР. При виконанні перелічених тем дисертант був виконавцем окремих розділів.
Мета і задачі дослідження. На основі експериментальних даних надвисокочастотної (НВЧ) рефлектометрії необхідно було визначити:
-
радіальні профілі плазми;
-
просторово-часові характеристики флюктуацій;
-
швидкість полоїдального і тороїдального обертання плазми;
-
радіальні розподіли електричного поля в плазмі;
-
просторову кореляцію плазмових коливань у присепаратрисних областях граничної плазми та диверторних потоках;
-
динаміку створення внутрішніх транспортних бар'єрів і переходу в режим покращеного утримання плазми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НВЧ РЕФЛЕКТОМЕТРІЯ РАДІАЛЬНИХ РОЗПОДІЛІВ ПАРАМЕТРІВ ПЛАЗМИ В ПРОЦЕСІ ПЕРЕХОДУ В РЕЖИМ ПОКРАЩЕНОГО УТРИМАННЯ В ТОРСАТРОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок