Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ СВІТОБАЧЕННЯ МОДЕРНІСТСЬКОГО МАЙСТРА (НА МАТЕРІАЛІ КАМЕРНОЇ МУЗИКИ 20_х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ В УКРАЇНІ)

ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ СВІТОБАЧЕННЯ МОДЕРНІСТСЬКОГО МАЙСТРА (НА МАТЕРІАЛІ КАМЕРНОЇ МУЗИКИ 20_х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ В УКРАЇНІ)

Назва:
ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ СВІТОБАЧЕННЯ МОДЕРНІСТСЬКОГО МАЙСТРА (НА МАТЕРІАЛІ КАМЕРНОЇ МУЗИКИ 20_х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ В УКРАЇНІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,94 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Розуміння тенденцій розвитку вітчизняної культури і мистецтва в тре
тьому тисячолітті може здійснитися тільки шляхом концептуального пер
еосмислення системи цінностей, які лежать в основі сучасної культури і
осягнення специфіки її взаємодії з попередніми к


Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології
імені М. Т. Рильського НАН України
САВЧУК Ігор Борисович
УДК .7.+78.01
ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ
СВІТОБАЧЕННЯ МОДЕРНІСТСЬКОГО МАЙСТРА
(НА МАТЕРІАЛІ КАМЕРНОЇ МУЗИКИ
20_х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ В УКРАЇНІ)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ, 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії української музики Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: КОПИЦЯ Маріана Давидівна,
кандидат мистецтвознавства, доцент,
Національна музична академія України
імені П. І. Чайковського,

Офіційні опоненти: КОЗАРЕНКО Олександр Володимирович,
доктор мистецтвознавства, професор, посада зав. кафедрою теорії музики
Львівської державної музичної академії
імені М. В. Лисенка, м. Львів;
СТЕПАНЧЕНКО Галина Василівна,
кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, м. Київ.
Провідна установа: Одеська державна музична академія
імені А. В. Нежданової, кафедра історії музики та музичної етнології, м. Одеса.
Захист відбудеться 17 січня 2006 року о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради до захисту на спеціалізованій Вченій Раді Д .227.03 при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології
імені М. Т. Рильського НАН України за адресою: 01001, Київ, МСП, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України.
Автореферат розісланий 9 грудня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент О. І. ОВЧАРЕНКО


Актуальність теми. Розуміння тенденцій розвитку української культури і мистецтва у третьому тисячолітті можливе тільки завдяки концептуальному переосмисленню системи цінностей, які лежать в основі сучасної культури, й осягненню специфіки її взаємодії з попередніми культурно-історичними традиціями.
На початку третього тисячоліття єдиний світ цінностей, що існував у традиційній культурі, втратив свою загальнокультурну очевидність і перебуває у стані, який можна охарактеризувати як “аномія” (Е. Дюркгейм) або “генералізація цінностей” (М. Вебер). Екзистенціалізм був одним із перших бунтів на рівні цілісної культури проти просвітницького прагнення раціоналізації життєвого світу. Екзистенційне і неоекзестенційне розуміння онтологічних засад буття, які є типологічно спорідненими за своєю суттю, можна охарактеризувати як прагнення до найвищої духовності, до розуміння самоцінності особистості людини, категоричне протистояння сталим формам мислення і жорстким канонам буття.
Мовби аксіома, екзистенційна природа мислення домінує над світоглядними доктринами часу “модерного” і “постмодерного”. А мистецтво, ця найбільш адекватна форма самовиявлення та самоідентифікації культури, як “лакмусовий папірець” вбирає в себе екзистенційну модель модерністського Майстра, розмаїто відтворюючи різні аспекти “існувальницького” (екзистенційного) дискурсу у жанрово-стилістичних мистецьких феноменах.
Ідея екзистенційної свободи як одна з вихідних цінностей європейської культури призводить до появи нового типу митця – модерністського Майстра з ознаками екзистенційної спрямованості у творчому доробку, трагізм буття якого полягає в тому, що “все життя – це зусилля у часі, зусилля утриматись на певній історичній людській точці, нерухомій точці збожеволілої кривої” (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ СВІТОБАЧЕННЯ МОДЕРНІСТСЬКОГО МАЙСТРА (НА МАТЕРІАЛІ КАМЕРНОЇ МУЗИКИ 20_х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ В УКРАЇНІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок