Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ЕМОЦІЙНОЇ ЗРІЛОСТІ В ПІДЛІТКОВОМУ ТА ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

СТАНОВЛЕННЯ ЕМОЦІЙНОЇ ЗРІЛОСТІ В ПІДЛІТКОВОМУ ТА ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ЕМОЦІЙНОЇ ЗРІЛОСТІ В ПІДЛІТКОВОМУ ТА ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
ПАВЛОВА Ірина Георгіївна
УДК: 154.2+152.26+152.32
СТАНОВЛЕННЯ ЕМОЦІЙНОЇ ЗРІЛОСТІ
В ПІДЛІТКОВОМУ ТА ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
ОДЕСА - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
ЧЕБИКІН Олексій Якович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
ректор, завідувач кафедри теорії та
методики практичної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
СОЛОДУХОВА Ольга Георгіївна,
Слов'янський державний
педагогічний університет,
завідувач кафедри психології;
кандидат психологічних наук, доцент
КОЛОТ Світлана Олександрівна,
Одеський національний
політехнічний університет,
завідувач кафедри соціології та психології.
Провідна установа - Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна,
кафедра прикладної психології, Міністерство
освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “4” березня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (Одеса, вул. Старопортофранківська, 26).
Автореферат розісланий “3” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Цибух


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема емоційної зрілості розглядалась у дослідженнях вітчизняних та зарубіжних психологів (А.Ребер, А.В.Сухарєв, О.Я.Чебикін, C.Lambert, W.C.Menninger та ін.), психофізіологів (П.Фресс, П.В.Симонов та ін.) та психотерапевтів (D.Abrahamsen, К.Е.FitzMaurice та ін.).
Значний внесок у вирішення проблеми емоційної зрілості особистості зробили О.Я.Чебикін, А. Маурер, J. Murray та інші, в роботах яких викладені загальні уявлення щодо її дослідження та формування.
Результати досліджень Г.М.Бреслава, О.В.Запорожець, Я.З.Неверович, О.І.Кульчицької, Е.Л.Носенко, А.Е.Ольшаннікової, Е.Д.Хомської, О.Л.Яковлевої та інших, що спрямовані на виявлення певних закономірностей становлення емоційної сфери, К.О.Абульханової-Славської, Л.І.Анциферової, Л.І.Божович, Б.С.Братуся, А.Г.Маслоу, В.Ф.Моргуна, В.О.Ядова, в яких розкривається зміст понять „зрілість” та „особистісна зрілість”, а також О.Г.Асмолова, Л.С.Виготського, Г.Крайг, І.С.Кона, О.М.Леонтьєва, Д.Б.Ельконіна та інших, які пов’язані з визначенням факторів розвитку особистості, актуалізують проблему поглибленого пізнання емоційної зрілості. Адже, як вказують В.К.Вілюнас, О.М.Леонтьєв, П.Фресс та інші, дослідження емоційної зрілості відноситься до малорозроблених напрямів психології. На теперішній час ще недостатньо визначено психологічний зміст емоційної зрілості та основні ознаки, що характеризують цей феномен.
У віковій та педагогічній психології переважне значення в цьому плані також набуває проблема діагностики емоційної зрілості в підлітковому та юнацькому віці. Саме цей період, за даними Л.І.Божович, Р.М.Грановської, І.С.Кона, А.Е.Ольшаннікової, Л.В.Потапчук, О.В.Толстих та інших, може вважатись оптимальним щодо її становлення.
Недостатня розробленість теоретичних та прикладних аспектів проблеми обумовили вибір теми даного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема входить до тематичного плану Південного наукового Центру АПН України (м. Одеса) "Психолого-педагогічне забезпечення розвитку та діяльності особистості" (№ 0194006237). Автором досліджувались закономірності становлення емоційної зрілості у підлітків та юнаків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ЕМОЦІЙНОЇ ЗРІЛОСТІ В ПІДЛІТКОВОМУ ТА ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок