Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,86 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Загально-теоретичні аспекти визначення та класифікації юридичних ф
актів за трудовим правом


НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Пилипенко Пилип Данилович
УДК349.2
ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 12.00.05. – трудове право; право соціального забезпечення
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
ХАРКІВ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі трудового, аграрного та екологічного права Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Процевський Олександр Іванович,
Харківський державний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди Міністерства овіти і науки
України, директор Інституту економіки і права.

Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент
Академії правових наук України
Лазор Лідія Іванівна,
Східноукраїнський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
декан юридичного факультету.

Доктор юридичних наук, професор
Кондратьєв Радомир Іванович
завідуючий кофедрою теорії та історії права і
трудового права Хмельницького інституту
регіонального права і управління
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра трудового, земельного та екологічного права (м.Київ)
Захист відбудеться “ 12 ” листопада 2001 р. о 10,00 годинні на засідання спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий “ 10 ” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жигалкін П.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах реформування трудового законодавства України особливого значення набувають наукові дослідження загальнотеоретичних проблем правового регулювання суспільно-трудових відносин. Їхня важливість зумовлена передусім потребою глибокого та всебічного аналізу багатьох концептуальних засад теорії трудового права в процесі ринкових перетворень, що відбуваються в Україні, загостренням проблеми відповідності національного законодавства міжнародним стандартам, конвенціям і рекомендаціям Міжнародної організації праці, браком ґрунтовних наукових досліджень теоретичного характеру в науці трудового права за останній період.
Зміни, що відбуваються останнім часом у сфері суспільної організації праці, проведення ринкових реформ об’єктивно потребують удосконалення правового забезпечення трудових правовідносин. Уже тепер можна констатувати розширення договірних засад встановлення умов праці, накреслюються тенденції відходу від надмірного централізованого правового регулювання, передбачено можливість укладення контрактів у трудових правовідносинах та інші принципово важливі чинники, які дають підстави сподіватись, що невдовзі трудове право України, як це йому й належить, набуде статусу права соціального.
Попри всі ті зміни, що відбуваються у трудовому праві, є ще чимало проблем, які потребують свого нагального вирішення. І чи не найбільше таких проблем постає в теорії трудового права, яка й покликана обґрунтувати основні концептуальні напрями реформування галузі права.
Зокрема, остаточно не з’ясовано багато теоретичних питань, що торкаються сфери дії і предмета трудового права, його принципів та функцій; немає єдиних підходів до поняття джерел трудового права; чітко не визначено місце цієї галузі в системі права України.
З огляду на ті зміни, які відбуваються у правовому регулюванні праці, особливий інтерес викликає проблема трудових правовідносин. Адже саме правовідносини є результатом впровадження права у сферу суспільного життя, саме вони є тим своєрідним середовищем, де живуть норми права.
У теорію трудових правовідносин вагомий внесок зробили відомі вчені, представники науки трудового права радянського періоду, зокрема М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок