Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морфо-функціональні особливості регуляції активності адренокортикоцитів щура

Морфо-функціональні особливості регуляції активності адренокортикоцитів щура

Назва:
Морфо-функціональні особливості регуляції активності адренокортикоцитів щура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,20 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Національна Академія Наук України
Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
Токар Сергій Леонідович
УДК 576.311.3/612.014.2/616.453
Морфо-функціональні особливості регуляції активності
адренокортикоцитів щура
03.00.13 – фізіологія людини та тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі загальної фізіології нервової системи
Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
Наукові керівники: академік НАН України, Костюк Платон Григорович
директор Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
зав. відділом загальної фізіології нервової системи (ЗФНС)
кандидат біологічних наук Лук'янець Олена Олександрівна
провідний науковий співробітник відділу ЗФНС Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця
НАН України
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук Стеченко Людмила Александрівна, професор кафедри гістології,
цитології та ембріології національного медичного університету ім. О.О.Богомольця НАН України;
Кандидата біологічних наук Войтенко Лариса Павлівна, старший науковий співробітник відділу нейрональних мереж інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Провідна установа: Інститут ендокрінології ім. В.П. Комісаренко АМН України.
Захист відбудеться "15" березня 2005 р. о "14" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
Автореферат розісланий "09" березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Основною функцією секреторних клітин кори надниркових залоз є синтез стероїдних гормонів, серед яких найбільш відомими є кортизол, альдостерон та кортикостерон. Починаючи із 50-60 років минулого сторіччя було проведено багато досліджень, дозволивших виявити основні ферменти, які беруть участь у стероїдогенезі. Було також встановлено, що різні стадії стероїдогенезу відбуваються у різних компартментах клітини. Так загальним попередником усіх типів стероїдних гормонів є холестерол, він депонується, головним чином, у ліпідних краплях. Для залучення у першу реакцію стероїдогенезу холестерол транспортується до внутрішньої мембрани мітохондрії, де він перетворюється на прегненолон, за участю особливого ферменту (цитохрому Р450scc) та системи транспортування електронів, до якої входять ферредоксин оксидоредуктаза та ферредоксин. Наступне перетворення прегненолону на прогестерон або на 17–окси-прегненолон відбувається на мембранах гладенького ендоплазматичного ретикулуму (гЕПР). Вважається, що з мембранами гЕПР пов’язане проходження також і наступних реакцій стероїдогенезу, але для остаточного синтезу альдостерону та кортизолу проміжні продукти стероїдогенезу (11-дезоксикортикостерон або 17?-окси-11-дезоксикортикостерон) повинні знову потрапити на внутрішню мембрану мітохондрій, де і відбуваються остання стадія стероїдогенезу. Після проходження усіх перетворень готова молекула стероїдного гормону потрапляє у позаклітинне середовище і далі до кров’яного русла.
Дослідження, що проводилися останнім часом в різних лабораторіях світу, показали, що синтез та секреція стероїдних гормонів в клітинах кори надниркових залоз контролюється біологічно активними речовинами, що мають різну природу та походження. Вони потрапляють у кору надниркових залоз з током крові або за рахунок дифузії крізь міжклітинну порожнину. Механізм дії цих біологічно активних агентів залишається ще багато в чому не вивченим. Так, до недавнього часу вважалось, що вплив адренокортикотропного гормону (АКТГ) на структуру та функцію клітин кори надниркових залоз опосередкований головним чином активацією цАМФ залежного каскаду, тоді як результати більш пізніх досліджень показали що месенджерні системи, які опосередковують дію АКТГ, по-перше, багатоканальні, по-друге містять вздовж каскадів пункти “входу” та “виходу” різноманітних модулюючих впливів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Морфо-функціональні особливості регуляції активності адренокортикоцитів щура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок