Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРОНІЧНА ДІЯ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА КАДМІЮ НА КЛІТИНИ ПЕЧІНКИ І СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ТОНКОГО КИШЕЧНИКА ЩУРІВ

ХРОНІЧНА ДІЯ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА КАДМІЮ НА КЛІТИНИ ПЕЧІНКИ І СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ТОНКОГО КИШЕЧНИКА ЩУРІВ

Назва:
ХРОНІЧНА ДІЯ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА КАДМІЮ НА КЛІТИНИ ПЕЧІНКИ І СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ТОНКОГО КИШЕЧНИКА ЩУРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВЕЧЕРЯ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 599:539.1.047:577.346
ХРОНІЧНА ДІЯ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА КАДМІЮ НА КЛІТИНИ ПЕЧІНКИ І СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ТОНКОГО КИШЕЧНИКА ЩУРІВ
03.00.01— радіобіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі біохімії біологічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Войціцький Володимир Михайлович,
Київський національний університет
Імені Тараса Шевченка, професор кафедри біохімії.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Дружина Микола Олександрович,
Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор біологічних наук,
Кутлахмедов Юрій Олексійович,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, завідувач лабораторії радіоекологічної надійності екосистем.
Провідна установа: Національний науковий центр радіаційної медицини АМН України, Інститут експериментальної радіобіології, лабораторія радіаційної біохімії, м. Київ
Захист відбудеться 24.02.2003 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, проспект Глушкова 2, корпус, 12, біологічний факультет, ауд. 215.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64;
Спецрада Д 26.001024, біологічний факультет
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
м. Київ, вул. Володимирська, 58
Автореферат розісланий “22” січня 2003 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Брайон О.В.
Актуальність теми. Дослідженя сумісної дії іонізуючої радіації та хімічних забруднювачів довкілля є однією з актуальних проблем, оскількі ці чинники призводять до розвитку патологічних станів. Саме дослідження реакції організму на клітинному рівні дає змогу виявити первинні механізми такої дії, визначити можливість прояву захисно-компенсаторних реакцій, розробити шляхи зменшення негативного впливу на організм зазначених чинників.
Іонізуюча радіація та токсичні хімічні речовини, зокрема солі важких металів, негативно впливають на організм навіть у відносно низьких дозах [Городзинський, 2000; Трахенберг, 1994]. До одного з токсичніших техногенних забрудників оточуючого середовища відноситься кадмій. Він здатний всмоктуватись в тонкому кишечнику, накопичуватись переважно в клітинах печінки та нирках, де може затримуватись довгий час та негативно впливати на організм [Богомазов, 1985; 1986; 1992].
Біологічні мембрани, як надмолекулярні інтегруючі системи, які формують клітину та внутрішньоклітинне середовище, забезпечують прояв усіх важливих функцій організму [Кучеренко та ін., 1995]. Вони є основними мішенями дії як фізичних, так і хімічних чинників. Порушення структурно-функціональних властивостей біомембран викликає розвиток багатьох паталогічних процесів [Барабой, Судковой,1997].
Сумісна дія іонізуючої радіації та інших чинників довкілля, в тому числі важких металів [Руднев и др., 1994], призводить до появи різноманітність біохімічних змін в організмі. В дослідженнях [Войцицкий и др., 1994; 1997; Хижняк, 1997; Хижняк и др., 1998; 1999; 2000; Hizhnyak et al., 1996, 2001] визначені основні шляхи дії іонізуючої радіації (рентгенівського випромінювання) в сублетальних дозах на структурно-функціональні властивості ентероцитів слизової оболонки тонкого кишечника при одноразовому опроміненні, та за сумісної дії з іонами кадмію. В той же час, ще не достатньо досліджені особливості сумісної хронічної дії цих чинників.
Таким чином, значної актуальності набуває дослідження особливостей хронічної сумісної дії сублетальних доз іонізуючої радіації низької інтенсивностей та низьких доз кадмію на структурно-функціональні властивості клітин печінки та слизової оболонки тонкого кишечника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХРОНІЧНА ДІЯ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА КАДМІЮ НА КЛІТИНИ ПЕЧІНКИ І СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ТОНКОГО КИШЕЧНИКА ЩУРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок