Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІСТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ІНТЕҐРАЦІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ 15-16 РОКІВ ІЗ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

ЗМІСТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ІНТЕҐРАЦІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ 15-16 РОКІВ ІЗ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

Назва:
ЗМІСТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ІНТЕҐРАЦІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ 15-16 РОКІВ ІЗ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ДЕМЧУК СВІТЛАНА ПЕТРІВНА
УДК 796:616.831–053.6
ЗМІСТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
В СОЦІАЛЬНІЙ ІНТЕҐРАЦІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ
ШКОЛЯРІВ 15-16 РОКІВ
ІЗ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Рівненському державному гуманітарному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Рівне.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
КУЦ ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ,
Львівський державний інститут фізичної культури,
провідний науковий співробітник науково-дослідного центру, м. Львів.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
ВІСКОВАТОВА ТЕТЯНА ПАВЛІВНА,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені Костянтина Ушинського,
професор кафедри психології, м. Одеса.

кандидат педагогічних наук, доцент
БОРОДІН ЮРІЙ АНДРІЙОВИЧ
Національний університет фізичного виховання і спорту України, декан факультету спортивної медицини і фізичної реабілітації, м. Київ.
Провідна установа: Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника,
кафедра теорії і методики фізичного виховання та спорту, Міністерство освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 18 вересня 2003 року о 13 годині під час засідання спеціалізованої вченої ради К .829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: 79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 14 серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається тим, що, згідно з державною звітністю МОЗ України, питома частка дітей із церебральним паралічем у
90-х роках ХХ століття склала 41,9від загальної кількості дітей із вродженими вадами розвитку. Частота захворюваності на церебральний параліч коливається від 1,6 до 4,2 випадка на 1 тисячу новонароджених. Дитячий церебральний параліч посідає третє місце після вроджених деформацій і поліомієліту (Н.Г. Гойда, В.В. Бережний, В.Ю. Мартинюк, 1993). В Україні кожного року реєструється біля 3 тисяч діагнозів дитячого церебрального паралічу, поставлених уперше в житті. Кількість дітей з обмеженими можливостями зростає на тлі зниження загальних показників народжуваності.
У високорозвинутих країнах розробка проблем соціальної інтеґрації та реабілітації неповносправних, організації їх взаємодії зі здоровою частиною населення належить до пріоритетних напрямів наукових досліджень. В Україні ця проблема тільки починає вивчатися. Зокрема, не вивчено питання про шляхи закріплення досягнутих позитивних зрушень у психофізичній реабілітації школярів із церебральним паралічем на основі використання методики дозованих фізичних навантажень, відсутній аналіз її застосування з метою забезпечення соціальної інтеґрації. Окремі аспекти поставленої проблеми розробляли у своїх працях Н.В. Шабаліна, 1991 (особливості соціальної інтеґрації інвалідів); Т.П. Вісковатова, 2002 (психокорекція особистості неповносправних); Ю.А. Бородін, (проблеми і перспективи розвитку фізичної реабілітації як освітньої сфери) та ін.
Актуальність нашого дослідження зумовлена наявністю суперечності між об’єктивною необхідністю фізичної та психологічної адаптації неповносправних школярів із церебральним паралічем у соціально-побутовій сфері та відсутністю систематизованих дієвих методів забезпечення цього процесу, що робить необхідним створення комплексної програми фізкультурно-оздоровчих заходів. Саме це зумовило вибір теми нашого дисертаційного дослідження. Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до Зведеного плану науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури та спорту на 2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗМІСТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ІНТЕҐРАЦІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ 15-16 РОКІВ ІЗ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок