Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування у старшокласників інтересу до професії у процесі вивчення предметів фізико-математичного циклу

Формування у старшокласників інтересу до професії у процесі вивчення предметів фізико-математичного циклу

Назва:
Формування у старшокласників інтересу до професії у процесі вивчення предметів фізико-математичного циклу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля
Загребельний Сергій Леонідович
УДК 37.048.4
Формування у старшокласників інтересу
до професії у процесі вивчення
предметів фізико-математичного циклу
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
м. Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педагогіки Слов’янського державного педагогічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Сипченко Валерій Іванович
Слов’янський державний педагогічний університет, завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
хриков Євген Миколайович
Інститут післядипломної освіти
Луганського національного педагогічного університету
ім. Тараса Шевченка, директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Чернишов Олексій Іванович
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, ректор.
Провідна установа: Криворізький державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Кривий Ріг
Захист відбудеться “16” червня 2006 року о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м.Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м.Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
Автореферат розіслано “15” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О.Андрющук


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. З утвердженням незалежності України в політичному, економічному та соціальному житті відбуваються значні зміни, спрямовані на перехід до ринкової економіки. В останні роки спостерігаються спад виробництва, безробіття та інші негаразди, що пояснюється об'єктивними, а часто й суб'єктивними причинами. Це стосується й освітньої сфери.
Профорієнтація учнів у школі, особливо старшокласників, за таких умов є, на наш погляд, першочерговою проблемою. Потрібно насамперед різко змінювати психологічну орієнтацію учнів, їхніх батьків, школи в цілому, з метою орієнтації на нову економічну політику країни.
В умовах становлення української держави формуванню професійного інтересу належить пріоритетна роль. Про це свідчать державні документи: Закон „Про професійно-технічну освіту”, „Положення про профорієнтацію молоді, яка навчається” (Наказ Міністерства освіти України від 3 липня 1995р.), „Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти” (Наказ Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 №434) тощо.
Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що першооснови формування інтересу до професії висвітлені в роботах М.Беляєва, Л.Виготського, А.Макаренка, І.Павлова, В.Ядова та ін. Для нашого дослідження певний інтерес становлять праці С.Батишева, П.Блонського, Л.Йовайши, С.Осадчого, Є.Павлютенкова, Л.Тименко, Б.Федоришина, В.Хільковця, С.Чистякової, в яких висвітлюється процес формування у старшокласників інтересу до професії.
Проблемі формування інтересу до професії в процесі навчання, сутності таких понять як “свідомий вибір професії”, “інтерес”, “професійний інтерес” присвячені фундаментальні праці вчених психологів Л.Виготського, О.Леонтьєва, С.Рубінштейна, В.Філатова, які в своїх наукових дослідженнях розглядають поняття “інтерес”.
Важливу допомогу в теоретичному усвідомленні нових тенденцій у вітчизняній педагогічній науці надало вивчення робіт О.Заніной, Н.Матяш, С.Мельнікова, В.Сергеєва, В.Сипченка, які основою формування інтересу до професії вважають нетрадиційні форми навчання.
Цікавими для нашого дослідження є погляди відомих учених І.Захарової, О.Тополі, І.Шаповала, які виділяють у формуванні інтересу принцип доступності, системності й наочності.
Проблеми формування інтересу до професії через зміст навчального матеріалу досліджувались сучасними вченими П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування у старшокласників інтересу до професії у процесі вивчення предметів фізико-математичного циклу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок