Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА КУЛЬТУРА У ФОРМУВАННІ РАВОВОЇ, СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ

ПРАВОВА КУЛЬТУРА У ФОРМУВАННІ РАВОВОЇ, СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ

Назва:
ПРАВОВА КУЛЬТУРА У ФОРМУВАННІ РАВОВОЇ, СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ОСИКА Ірина Віталіївна
УДК 340.1
ПРАВОВА КУЛЬТУРА У ФОРМУВАННІ
РАВОВОЇ, СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
ВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ — 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України (м. Київ).
Науковий керівник:
доктор юридичних наук
ОНІЩЕНКО Наталія Миколаївна,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
АЛЮЖНИЙ Ростислав Андрійович,
Національна академія внутрішніх справ України, начальник кафедри
кандидат юридичних наук
ЛАСОВ Юрій Леонідович,
Господарський суд м. Києва, суддя
Провідна установа:
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого МОН України, кафедра теорії держави і права (м. Харків)
Захист відбудеться 17 вересня 2004 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.867.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, Київ, провулок Несторівський, 4.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, Київ, провулок Несторівський, 4.
Автореферат розісланий 13 серпня 2004 року.
чений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. БИКОВ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні процеси демократизації суспільного розвитку вимагають іншого, більш зваженого й абсолютно реального погляду на основні напрямки та складові державотворення. Розпочавши розбудову української державності, ми орієнтувалися на створення демократії за найвищими цивілізаційними зразками. То було скоріше емоційне прагнення, підсвідома реакція на довгі роки і десятиліття тоталітарних обмежень та утисків, ніж чіткі програми дій чи ясне бачення шляхів, якими треба йти.
Тоді, на світанку незалежності, переважали і, як це не парадоксально виглядає зараз, співіснували два діаметрально протилежні підходи до орієнтирів, цілей та перспектив державотворення і суспільного розвитку.
З одного боку було постійне озирання назад в історію або недавнє минуле, де все здавалося таким звичним, надійним та усталеним порівняно з тим невідомим і незвіданим, що чекало за крутим поворотом буття. Багатьом не вірилося, що минуле відійшло вже назавжди і безповоротно.
А з іншого боку, і це стосувалося перш за все значної частини українських інтелектуалів, політикуму, мали місце революційне нетерпіння та забігання наперед, прагнення досягти всього і відразу, незважаючи ні на що і перескакуючи через обов'язкові та неминучі, як це виявилося вже незабаром, еволюційні щаблі.
Багато в чому це йшло від безоглядного прагнення копіювати зарубіжний досвід, хоча об'єктивно він не відповідав нашим умовам.
Надто численними, гострими та багатогранними були проблеми, з якими зіткнулася незалежна Україна – як задавнені, успадковані від попередньої системи, так і нові, здетоновані тектонічними зсувами в суспільстві, політиці та економіці, у повсякденному житті.
Відтак набувають дедалі більшої актуальності дослідження базових характеристик політичної сфери суспільства взагалі й особливо таких її елементів, як політична система, держава та її інститути, на засадах загальнонаціональних інтересів та національної ідеї, технології реалізації політичної влади, специфіки політичної діяльності в різних суспільно-історичних, політико-правових і соціально-психологічних умовах. Ці та інші проблеми зумовили потребу з'ясувати ідейні витоки і сучасні уявлення про сутність таких феноменів, як правова культура, правова, соціальна держава, громадянське суспільство, як основних орієнтирів суспільного розвитку, політичних перетворень, спрямованих на втілення цінностей свободи і демократії.
Створення громадянського суспільства є однією з необхідних умов розвитку України шляхом значних соціально-політичних, економічних та правових реформ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВА КУЛЬТУРА У ФОРМУВАННІ РАВОВОЇ, СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок