Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні проблеми контрольної функції парламенту України

Теоретичні проблеми контрольної функції парламенту України

Назва:
Теоретичні проблеми контрольної функції парламенту України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,46 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Інститут законодавства Верховної Ради України
Майданник Олена Олексіївна
УДК: 342.53 (447)
Теоретичні проблеми контрольної функції парламенту України
Спеціальність 12.00.02 –конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі конституційного права та правознавства Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України.
Науковий консультант
доктор юридичних наук, професор,
чл-кор. НАН України Погорілко Віктор Федорович,
завідуючий відділом конституційного права і місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (м. Київ).
Офіційні опоненти
доктор юридичних наук, професор
Сіренко Василь Федорович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, головний науковий співробітник (м. Київ).
доктор юридичних наук, професор
Мурашин Олександр Геннадійович,
Навчально-науковий інститут підготовки управлінського персоналу ОВС Академії управління МВС України (м. Київ),
професор кафедри адміністративного права та організації адміністративної діяльності.
доктор юридичних наук, професор
Колодій Анатолій Миколайович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри конституційного права (м. Київ).
Захист відбудеться “_12_” __червня_ 2008 р. о _12.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.867.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4.
Автореферат розісланий “_10_” __травня__ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. М. Биков.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В процесі побудови демократичної, соціальної, правової держави, формування громадянського суспільства в нашій країні все більше зростає роль Верховної Ради України як єдиного законодавчого органу, і не лише з точки зору її пріоритетної законодавчої діяльності, а й здійснення інших функцій, зокрема установчої та функції парламентського контролю. Це особливо помітно у сучасний період, коли внаслідок здійснення конституційної реформи, глибинних політичних перетворень, в Україні відбуваються докорінні зміни у зв’язку з процесами її трансформації з президентсько-парламентської у парламентсько-президентську республіку, що суттєво позначається на підвищенні статусу Верховної Ради України, зростанні її владних повноважень у державному механізмі, активності і результативності здійснення функцій, покладених на неї Конституцією України. Серед них особливого значення набуває функція парламентського контролю. Зазначена обставина насамперед пов’язана із тим, що наша держава рішуче відмовилася від минулих командно-адміністративних методів державного керівництва і взяла курс на наближення його до сучасних форм і методів діяльності, притаманних демократичним державам світу.
В цих умовах Верховна Рада України, як найбільш значущий центр у соціально-політичному житті країни, зазнала кардинальних організаційних і функціональних змін, починаючи з її формування шляхом запровадження пропорційної виборчої системи, її структурних перетворень (фракції, коаліція депутатських фракцій, опозиція тощо), зростання відповідальності політичних партій, що представлені у парламенті, за виконання його функцій, в тому числі і функції парламентського контролю. Зазначені положення знайшли своє закріплення у змінах до Конституції України та у прийнятому 16 березня 2006 р. Новому Регламенті Верховної Ради України, в VІ-ому розділі якого регламентуються питання, пов’язані із здійсненням Верховною Радою України контрольної функції.
Контроль, що здійснюється парламентом, як представницьким органом народу України, маючи провідне значення, відіграє все більш вагому роль у реалізації встановленого в Конституції України (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Теоретичні проблеми контрольної функції парламенту України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок