Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Наукові засади розвитку творчої пізнавальної діяльності учнів у вітчизняній педагогіці (20-ті – середина 80-х років ХХ ст.)

Наукові засади розвитку творчої пізнавальної діяльності учнів у вітчизняній педагогіці (20-ті – середина 80-х років ХХ ст.)

Назва:
Наукові засади розвитку творчої пізнавальної діяльності учнів у вітчизняній педагогіці (20-ті – середина 80-х років ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГОЛОВКО Сергій Георгійович
УДК: 37(477)(091)
Наукові засади розвитку творчої пізнавальної діяльності учнів у вітчизняній педагогіці
(20-ті – середина 80-х років ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | заслужений працівник освіти України, член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор
Курило Віталій Семенович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук , професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, завідувач кафедри загальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук Пироженко Лідія Володимирівна, Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії історії педагогіки.
Провідна установа | Житомирський державний університет імені Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 17 березня 2006 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розіслано 17 лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У світлі тих перетворень, що відбуваються в наш час у системі освіти та Україні в цілому, звертання до історичного минулого є не тільки доцільним і виправданим, але й актуальним і необхідним для розв’язання нагальних потреб сьогодення.
Відповідно до Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ ст. основну мету державної політики в галузі освіти становить ство-рення умов для розвитку особистості та творчої самореалізації кожного громадянина України, для виховання покоління людей, здатних ефектив-но працювати й навчатися протягом життя, орієнтуватися в реаліях і перспективах соціокультурної динаміки. Розвиток творчого потенціалу кожної особистості, розробка з цією метою відповідних технологій та методів навчання посідає одне з найпріоритетніших місць у загальній стратегії оновлення всієї системи сучасної освіти. У цьому контексті вивчення педагогічного досвіду, накопиченого в минулому, може стати корисним у процесі реалізації завдань нової освітньої політики.
У період з 20-х рр. ХХ ст. до середини 80-х рр. ХХ ст. проблема розвитку творчої пізнавальної діяльності учнів і відповідного творчого потенціалу особистості на певних етапах розвитку суспільства з огляду на соціально-політичні та економічні особливості цих етапів набувала історично важливого та ключового значення. У цей час відбувалися докорінні зміни в педагогічній теорії й шкільній практиці навчання. Особливої уваги заслуговують перш за все педагогічні явища націо-нальної історії, які несуть у собі своєрідність, оригінальність, якісну від-мінність спрямувань, концепцій, теорій, поглядів і становлять відповідне духовне історичне явище. Педагогічні явища, що отримали свій розвиток у силу історичних, соціальних та політичних причин у певних межах історико-культурних і наукових відносин, які збагачували й поглиблю-вали наукові розвідки відповідними здобутками та цінностями, станов-лять той освітньо-культурний і науковий простір, у якому відбувалися пошуки наукових засад розвитку творчої пізнавальної діяльності учнів.
Цей історичний період і накопичений у ньому змістовний та насичений педагогічний досвід привертав увагу не тільки істориків педагогіки, а й дидактів-дослідників, у тому числі й психологів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Наукові засади розвитку творчої пізнавальної діяльності учнів у вітчизняній педагогіці (20-ті – середина 80-х років ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок