Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Рецепція творчості Карла СендберҐа у Радянському і Пострадянському просторі

Рецепція творчості Карла СендберҐа у Радянському і Пострадянському просторі

Назва:
Рецепція творчості Карла СендберҐа у Радянському і Пострадянському просторі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка
Кошіль Наталія Євгенівна
УДК 82.091
Рецепція творчості Карла СендберҐа
у Радянському і Пострадянському просторі
Спеціальність 10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури та порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Гром’як Роман Теодорович
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри теорії літератури
і порівняльного літературознавства.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
МАТВІЇШИН Володимир Григорович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, кафедра світової
літератури і французької філології, завідувач;
кандидат філологічних наук, доцент
Шимчишин Марія Мирославівна,
Тернопільський державний економічний
університет, кафедра іноземних мов для
аграрних і економічних дисциплін, доцент.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “12” жовтня 2006р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль, вул.М.Кривоноса, 2).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано “11” вересня 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л. Гижий
Загальна характеристика роботи
Сучасний етап розвитку літературознавства в Україні вимагає якомога ширшого висвітлення взаємозв’язків між американською та українською літературами. Новітні дослідження у процесі освоєння світових культурних цінностей дозволяють по-новому акцентувати літературні взаємини України і США на рівні не тільки культури в цілому, а й щодо окремих персоналій. Такі інновації дають змогу українській читацькій аудиторії ознайомитись з поетичною творчістю Карла Сендберґа, яка тільки тепер починає викликати інтерес в Україні.
Актуальність теми і стан її наукової розробки. Окреслення та осмислення теми цього дослідження відбувалося на рубежі двадцятого і двадцять першого століть. А його предмет – літературна рецепція поезії Карла Сендберґа – складався і формувався протягом першої третини минулого, тобто ХХ віку. Протягом того часу публікував свої книги згаданий поет і в міру можливості вони проникали та освоювалися в тому культурному просторі, де ідентифікувалися українці. За такий тривалий культурно-історичний період (майже сто років) тут змінилися декілька типів соціально-політичного ладу, художньо-літературних напрямів і літературознавчих парадигм. Все це істотно ускладнювало характер і виміри пропонованого дослідження.
Поезії Карла Сендберґа привертали увагу читача передусім гострим сприйняттям дійсності, відчутним прагненням поета втілити своє світобачення у вагомому поетичному слові і новими поетикальними засобами. Оригінальність поетичного доробку Карла Сендберґа дає підстави для його глибшого аналізу.
Якщо зобразити увесь масив критичного матеріалу, що стосується творчості американського поета, опублікованого у США, Росії та Україні, у вигляді конусоподібної форми, то простежується наступна тенденція: основу цієї піраміди складатимуть англомовні різножанрові праці; фігуру структурують російськомовні переклади, історико-літературні дослідження і коментарі, тільки верхню її частину представлятиме україномовний дискурс з приводу частини творчої спадщини Карла Сендберґа. В Україні опубліковано лише дві збірки вибраних поезій американського митця і написано декілька статей про його культурну (в тім числі) літературну діяльність, але якщо зважати на російсько-український контекст, то вони вже дають достатній матеріал для дослідження рецепції творчості Карла Сендберґа в українському просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Рецепція творчості Карла СендберҐа у Радянському і Пострадянському просторі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок