Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез системи управління витратами промислового підприємства

Синтез системи управління витратами промислового підприємства

Назва:
Синтез системи управління витратами промислового підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,92 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Развитие рыночных отношений в Украине потребовало от предприятий са
мостоятельного принятия экономических решений как в оперативном так и
в стратегическом управлении


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Маліков Антон Валерійович
УДК 658.012.4:336
Синтез системи управління
витратами промислового підприємства
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, доцент Руденський Роман Анатолійович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, докторант кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк).
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук Гнатушенко Віталій Владиславович, консорціум “Індустріальна група”, віце-президент (м. Київ),
кандидат економічних наук Михайлик Денис Павлович, Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економіки підприємства і міжнародної економіки (м. Запоріжжя).
 
Захист дисертації відбудеться 28 листопада 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 26 жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку економіки України характеризується посиленням процесів інтеграції вітчизняних підприємств до світової економіки. Про це зокрема свідчить той факт, що з 2002 року обсяг експортно-імпортних операцій в економіці України виріс в абсолютному виразі майже в 1,9 разів, більш того, останніми роками зберігається стійка тенденція до збільшення частки експорту і імпорту у ВВП. Збільшення частки імпорту свідчить про підвищення конкуренції на внутрішньому ринку України, а збільшення частки експорту говорить про освоєння вітчизняними підприємствами нових ринків збуту за кордоном. І в тому, і в іншому випадку це свідчить про необхідність конкурувати з іноземними підприємствами, що в решті решт вимагає, щоб система управління, у тому числі і система управління витратами вітчизняних підприємств, відповідала світовим стандартам.
Матеріаломісткість вітчизняного виробництва, використання обладнання з високим рівнем зношення в свою чергу підвищують витрати на його утримання, висока енергомісткість вітчизняного промислового виробництва та інші специфічні чинники обумовлюють високий потенціал заходів, спрямованих на зниження витрат, при досягненні головної мети – підвищенні конкурентоспроможності підприємства. Про це також свідчить той факт, що найбільшу частину в операційних витратах підприємства становлять матеріальні витрати (64,5%) та вартість товарів та послуг, придбаних для перепродажу та реалізованих без додаткової обробки (11,9%).
Все це вимагає постановки та вирішення різноманітних задач, пов’язаних с оптимізацією витрат, як в виробничому розрізі, так й на загальнозаводському рівні. При цьому необхідною умовою забезпечення ефективності цих заходів слід вважати наявність якісної інформаційної бази та використання комп’ютерних систем в управлінні.
В зв'язку з цим управління витратами стає ключовим чинником в забезпеченні ефективного розвитку підприємства, оскільки висока собівартість продукції знижує конкурентоспроможність підприємства і примушує менеджмент шукати причини і резерви зниження витрат, а роль системи управління витратами при цьому полягає в створенні і забезпеченні найбільш економічного способу виробництва і реалізації продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Синтез системи управління витратами промислового підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок