Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ТА МЕТОДІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗІТКНЕНЬ СУДЕН

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ТА МЕТОДІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗІТКНЕНЬ СУДЕН

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ТА МЕТОДІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗІТКНЕНЬ СУДЕН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,36 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Одеська національна морська академія
Цимбал Микола Миколайович
УДК 656.61.052.484
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ТА МЕТОДІВ
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗІТКНЕНЬ СУДЕН
Спеціальність 05.22.13 – навігація та управління рухом
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній морській академії Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Воробйов Юрій Леонідович,
Одеський національний морський університет,
радник ректора, завідуючий кафедрою теорії та
проектування корабля
доктор технічних наук, професор
Блінцов Володимир Степанович, директор
інституту автоматики і електротехніки
Національного університету кораблебудування
ім. адм. Макарова, м. Миколаїв
доктор технічних наук, професор
Кушнір Володимир Мойсейович, головний
науковий співробітник Морського
гідрофізичного інституту Національної
Академії наук України, м. Севастополь
Захист відбудеться 20 березня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.106.01 в Одеській національній морській академії за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона 8, корп. 1, зал засідання вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної морської академії за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона 8, корп. 2.
 
Автореферат розісланий 13 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Тарапата В.В.
д.т.н., професор


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основними напрямками забезпечення безпечного мореплавання є попередження навігаційної аварійності і підтримка на необхідному рівні морехідності суден. Ці заходи – необхідні умови ефективного судноводіння. Для його досягнення важливе значення має рішення проблеми попередження зіткнень суден. Її різним аспектам присвячені численні роботи вчених різних країн.
Зроблені спроби рішення задач розходження суден методами теорії оптимального управління виявилися безуспішними. Глибоке вивчення даної проблеми привело до розуміння особливої специфіки процесу розходження, ситуації в якому близькі до ігрових.
Поява аналітичного апарату теорії позиційних диференціальних ігор викликала формування нового підходу до попередження зіткнення суден, заснованого на методах теорії ігор.
Проте існуюча координація у вигляді Міжнародних Правил Попередження Зіткнень Суден (МППЗС-72), яка регламентує взаємодію суден в процесі розходження, суперечить ігровій постановці задачі, що може бути подолано лише виходом за рамки ігрових моделей.
Тому подальший розвиток теорії і методів попередження зіткнень суден, розробка адекватних моделей, що повною мірою описують складний процес розходження суден і дозволяють вживати ефективні заходи в умовах небезпечного зближення і виникнення загрози зіткнення, визначають актуальність і перспективність дисертаційної тематики.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи пов'язана з „Державною програмою вдосконалення функціонування державної системи забезпечення безпеки судноплавства на 2002-2006 роки” (Постанова КМ України від 28.02.2002 р., № 96) і темами держбюджетних науково-дослідних робіт "Удосконалення методів безпечного судноводіння в складних умовах плавання", № ДР 0103U006406 і “Підвищення безпеки управління суднами під час морських перевезень” (науковий керівник 2003-2005рр.), № ДР 0106U002117 (науковий керівник 2006-2008рр. Наказ МОНУ №654 від 16.11.2005).
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є підвищення ефективності заходів по попередженню зіткнень суден в несприятливих умовах плавання шляхом розробки методу гнучких стратегій безпечного розходження.
Головна задача дослідження полягає в синтезі алгоритму вибору стратегії попередження зіткнень суден, яка враховує істотні чинники і забезпечує максимальну безпеку. У дисертації головна задача представлена складовими задачами, сумісне рішення яких дозволяє знайти загальне рішення. До таких задач відносяться:
розробка теорії взаємодії декількох суден в умовах небезпечного зближення;
створення методу синтезу гнучких стратегій розходження, що дозволяє враховувати істотні чинники задачі;
теоретичне обґрунтування можливості перебування системи взаємодіючих суден в одному з трьох можливих системних станах;
формування математичної моделі взаємодіючих суден в першому системному стані в термінах теорії ієрархічних багаторівневих систем прийняття рішень;
розробка процедури формування векторного і матричного ситуативних збурень для опису можливих типів взаємодії суден;
синтез способу формування координаційного і реального каркасів при знаходженні динамічної системи взаємодіючих суден в третьому системному стані;
розробка способу дослідження мінімальних динамічних систем, що складаються з двох взаємодіючих суден;
формалізація процедури екстреного розходження суден в умовах невизначеності;
розробка рекурентної процедури об'єднання множин неприпустимих курсів ухилення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ТА МЕТОДІВ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗІТКНЕНЬ СУДЕН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок