Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування економічних інститутів ринкового типу в аграрній економіці

Формування економічних інститутів ринкового типу в аграрній економіці

Назва:
Формування економічних інститутів ринкового типу в аграрній економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний економічний університет
Руженський Максим Миколайович
УДК 330.43
Формування економічних
інститутів ринкового типу в аграрній
економіці
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного економічного університету Міністерства освіти та науки України, м Київ.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Савчук Володимир Сафронович, Київський національний економічний університет, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Ворона Валерій Михайлович,
Інститут соціології НАН України,
директор
 
кандидат економічних наук, доцент
Гузик Микола Михайлович,
Академія муніципального управління,
доцент кафедри економіки
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та прикладної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “ 27 ” лютого 2004 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий “ 23 ” січня 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.
загальна характеристика РОБОТИ
В умовах ринкової трансформації перехідної економіки України в сільському господарстві мають місце процеси, що відіграють визначальну роль у виведенні цієї галузі з кризи та мають вирішальне значення для його подальшого соціально-економічного прогресу. Це ставить перед економічною наукою нові завдання, розв’язання яких вимагає подолання усталених стереотипів і догм, яких ще достатньо в теорії та практиці здійснення ринкових реформ. У даному контексті суттєво актуалізується теоретична і практична значимість дослідження інституціональної складової ринкової трансформації аграрної сфери як важливої умови і фактора утвердження сучасних ринкових відносин.
Актуальність теми. Аграрна сфера будь-якої національної економіки – одна з тих її складових, стан якої визначає основні параметри життєдіяльності суспільства, його соціально-економічний поступ та життєздатність. Особливу роль відігравало і відіграє сільське господарство, як одна з пріоритетних галузей, в національній економіці України. Нині в ньому функціонує понад одна п’ята основних фондів народного господарства та близько четвертої частини загальної чисельності зайнятих. В Україні, де частка цієї галузі у валовому внутрішньому продукті і національному доході відповідно складає 30 і 20% та яка має біля 30% світового обсягу чорноземів, існують об’єктивні передумови для зосередження пріоритетів ринкових перетворень саме на сільському господарстві.
Проблеми подальшого розвитку аграрного виробництва в умовах ринкових трансформацій вагомі та складні, а визначення шляхів їх розв’язання потребує глибокого теоретичного обґрунтування цілісної концепції реформ у цій сфері. Їх вирішення вимагає залучення до наукового аналізу широкого арсеналу досягнень не тільки вітчизняної, а й світової економічної думки. При цьому особливого значення набуває і критично-конструктивне осмислення теорії інституціоналізму з метою використання її здобутків для практики реформування аграрної сфери в нашій країні. Її теоретичні засади були розроблені в фундаментальних дослідженнях Т.Веблена, О. Вільямсона, І. Гамільтона, Дж. Гелбрейта, Т. Еггертссона, К. Ерроу, Р.Коуза, Д. Норта, М. Тула, Р. Хейлбронера та інших.
За роки ринкової трансформації в соціально-економічній літературі суттєво зріс інтерес до інституціоналізму як одного з важливих напрямів в економічній науці, а відповідно й можливостей використання його методологічних засад при здійсненні реформування адміністративно-командної економічної системи у ринкову.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування економічних інститутів ринкового типу в аграрній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок