Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЛОКАЛЬНИХ ТЕЧІЙ І РЕЛЬЄФУ ДНА НА ДІЛЯНКАХ АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ ТА В РАЙОНІ УКРАЇНСЬКОЇ АНТАРКТИЧНОЇ СТАНЦІЇ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ”

ОСОБЛИВОСТІ ЛОКАЛЬНИХ ТЕЧІЙ І РЕЛЬЄФУ ДНА НА ДІЛЯНКАХ АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ ТА В РАЙОНІ УКРАЇНСЬКОЇ АНТАРКТИЧНОЇ СТАНЦІЇ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ”

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЛОКАЛЬНИХ ТЕЧІЙ І РЕЛЬЄФУ ДНА НА ДІЛЯНКАХ АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ ТА В РАЙОНІ УКРАЇНСЬКОЇ АНТАРКТИЧНОЇ СТАНЦІЇ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,32 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Морський гідрофізичний інститут
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
САРКІСОВ Олександр Ашотович
УДК 551.465
 
ОСОБЛИВОСТІ ЛОКАЛЬНИХ ТЕЧІЙ І РЕЛЬЄФУ ДНА НА ДІЛЯНКАХ АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ ТА В РАЙОНІ УКРАЇНСЬКОЇ
АНТАРКТИЧНОЇ СТАНЦІЇ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ”
11.00.08 – океанологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Севастополь – 2005


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в інституті біології південних морів ім. О.О. Ковалевського
Національної академії наук України.
Науковий керівник:
Доктор географічних наук, старший науковий співробітник
Ломакін Павло Дем'янович,
Морський гідрофізичний інститут Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
Доктор географічних наук, професор
Брянцев Валентин Олексійович,
Південний науково-дослідний інститут морського рибного господарства й океанографії
Міністерства аграрної політики України, провідний науковий співробітник.
Кандидат географічних наук, старший науковий співробітник
Андріанова Ольга Радомирівна,
Відділення гідроакустики Морського гідрофізичного інституту Національної академії наук України, старший науковий співробітник.
Провідна організація:
Одеський державний екологічний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист дисертації відбудеться “4” листопада 2005 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д. 50.158.01 Морського гідрофізичного інституту
за адресою: 99011, м. Севастополь, вул. Капітанська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Морського гідрофізичного інституту
за адресою: 99011, м. Севастополь, вул. Капітанська, 2.
Автореферат розісланий “28” вересня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д. 50.158.01
доктор географічних наук Совга О.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Появу даної дисертаційної роботи було обумовлено необхідністю рішення важливих задач, що виникли на початку 90-х років у морегосподарському комплексі України. Робота формувалася протягом декількох етапів, що включали, як науково-технічні, так і гідрографічні і океанографічні дослідження. Перший, технічний, етап був пов'язаний зі створенням більш ефективного й економічного промірного комплексу в порівнянні з аналогічними приладовими засобами, що використовувалися в Гідрографії колишнього СРСР. Наступні етапи стосувалися гідрографічних, геоморфологічних і океанографічних досліджень важливих у прикладному плані акваторій Чорного й Азовського морів, Керченської протоки і ділянок шельфу Антарктичного півострова. Причому ці дослідження значною мірою базувалися на емпіричних даних, отриманих у результаті активної експлуатації розробленого здобувачем промірного комплексу. Отримані в такий спосіб матеріали, їхній аналіз і осмислення стимулювали автора дисертаційної роботи до подальшого більш глибокого і ретельного дослідження цих проблем, прибігаючи до аналізу, окрім власних натурних даних, до баз архівних емпіричних даних інших організацій і відомств.
Протягом декількох років, що пройшли після розпаду СРСР і часом становлення національної Гідрографічної служби України, регулярні гідрографічні роботи в Чорному й Азовському морях були практично призупинені. Для їхнього відновлення, удосконалення і подальшого успішного розвитку знадобилися нові засоби, принципи організації й апаратурне оснащення.
На початковій стадії діяльності сформованої Гідрографічної служби України питання про створення ефективного промірного комплексу, експлуатація якого могла б у стислий термін привести до рішення практично значимих і необхідних задач, було представлено в ряді першочергових проблем. При цьому всі необхідні вимоги по якості одержуваної гідрографічної інформації новим вимірювальним приладовим засобом повинні були задовольняти існуючим стандартам. Такий прилад (Комп'ютеризований промірний комплекс (КПК)), що базується на використанні сучасних інформаційних технологій, був розроблений автором даної дисертації і впроваджений у практику Севастопольського Державного підприємства Гідрографічної служби України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЛОКАЛЬНИХ ТЕЧІЙ І РЕЛЬЄФУ ДНА НА ДІЛЯНКАХ АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ ТА В РАЙОНІ УКРАЇНСЬКОЇ АНТАРКТИЧНОЇ СТАНЦІЇ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок