Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ І ВЛАСТИВОСТЯМИ МЕТАЛУ ПРИ ДУГОВОМУ ЗВАРЮВАННІ ГАРТІВНИХ СТАЛЕЙ

КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ І ВЛАСТИВОСТЯМИ МЕТАЛУ ПРИ ДУГОВОМУ ЗВАРЮВАННІ ГАРТІВНИХ СТАЛЕЙ

Назва:
КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ І ВЛАСТИВОСТЯМИ МЕТАЛУ ПРИ ДУГОВОМУ ЗВАРЮВАННІ ГАРТІВНИХ СТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім.Є. О. Патона
Екз. №
Савицький Олександр Михайлович
УДК 621.791.754
КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ І ВЛАСТИВОСТЯМИ МЕТАЛУ
ПРИ ДУГОВОМУ ЗВАРЮВАННІ ГАРТІВНИХ СТАЛЕЙ
Спеціальність 05.03.06
“Зварювання та споріднені технології”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, академік НАН України
Дудко Данило Андрійович, Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, академік НАН України Махненко Володимир Іванович, Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України, завідуючий відділом.
Кандидат технічних наук, професор Сливінський Анатолій Матвійович, Національний технічний Університет України “Київський політехнічний інститут”, декан зварювального факультету.
Провідна установа: Відкрите акціонерне товариство “Український науково-дослідний інститут “Проектстальконструкція” Державного комітету з будівництва, архітектури і житлової політики України, м.Київ.
Захист відбудеться 06.02.2002 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім.Є.О. Патона НАН України за адресою: 03680, Київ-150, МСП, вул. Боженка, 11
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України.
Автореферат разісланий 05.01.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Кіреєв Л. С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Стійкою тенденцією розвитку сучасного виробництва є зменшення металоємності виробів при одночасному підвищенні їх якості. Це супроводжується нарощуванням об'ємів застосування гартівних сталей. Але підвищений вміст вуглецю в цих сталях обумовлює ряд труднощів, що виникають при їх зварюванні і проявляються в підвищеній схильності до крихкого руйнування металу і утворення тріщин в результаті перегріву і загартування. Легування сталей лише підсилює чи послаблює ці тенденції, не усуваючи їх.
Сучасні методи подолання цих труднощів передбачають поєднання низьких погонних енергій зварювання з аустенітними матеріалами, або з підігрівом і термічною обробкою зварних з'єднань. Вони малопродуктивні, дорогі, енерго- і трудомісткі та знижують економічну ефективність зварювального виробництва. Крім цього, велика група сталей з вмістом вуглецю більше 0,5% взагалі для зварювання не рекомендована. Подальший же розвиток техніки передбачає розширення асортименту гартівних сталей в зварних конструкціях і здешевлення технологій їх зварювання.
Властивості зварного з'єднання визначаються, в основному, структурою його металу. Сучасні способи їх покращання спрямовані лише на пом'якшення умов загартування і реалізуються при охолодженні зварних з'єднань нижче 500--- оС, коли можливості впливу на формування структури мінімальні. Дослідження свідчать, що для покращання умов зварювання гартівних сталей керування структурними перетвореннями в них необхідно розпочинати ще на стадії нагріву, де визначаються
рівень гомогенності і стійкість аустеніту. Це дозволить зварювати гартівні сталі без підігріву однотипними зварювальними матеріалами. У зв'язку з цим дослідження кінетики структурних перетворень в зварних з'єднаннях на стадіях їх нагріву і охолодження і розробка методу керування нею при зварюванні гартівних сталей є актуальною.
Мета і задачі досліджень. Метою даної роботи була розробка методу керування формуванням структури і властивостей зварних з'єднань гартівних сталей з вмістом вуглецю до 0,8% при зварюванні неаустенітними матеріалами без підігріву і післязварювального відпуску.
Для досягнення цієї мети необхідно було вирішити наступні задачі:
- вивчити особливості і ефективність сучасних методів покращання властивостей зварних з'єднань гартівних сталей;
- вивчити вплив хімічного складу, умов нагріву і охолодження на кінетику формування структури вуглецевих сталей;
- дослідити особливості підвищення (понад 1000 -оС/с) швидкостей нагріву металу в ЗТВ зварних з'єднань при дуговому зварюванні;
- вивчити вплив -перетворення на теплові процеси в зварних з'єднаннях вуглецевих сталей;
- дослідити вплив термоциклювання на кінетику формування структури і властивостей сталей з вмістом вуглецю до 0,8%;
- дослідити ефективність сучасних способів термоциклювання при дуговому зварюванні;
- розробити спосіб підвищення ефективності термоциклювання при дуговому зварюванні і принципи побудови обладнання для його реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ І ВЛАСТИВОСТЯМИ МЕТАЛУ ПРИ ДУГОВОМУ ЗВАРЮВАННІ ГАРТІВНИХ СТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок