Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль конституційно-правового регулювання відносин держави і релігійних організацій у гарантуванні свободи віросповідання в Україні

Роль конституційно-правового регулювання відносин держави і релігійних організацій у гарантуванні свободи віросповідання в Україні

Назва:
Роль конституційно-правового регулювання відносин держави і релігійних організацій у гарантуванні свободи віросповідання в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,62 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
Сергієнко Ганна Леонідівна
УДК 342.7
Роль конституційно-правового регулювання
відносин держави і релігійних організацій
у гарантуванні свободи віросповідання в Україні
Спеціальність 12.00.02 - конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі конституційного права України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Тодика Юрій Миколайович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри
конституційного права України.
Офіційні опоненти - доктор юридичних наук, професор
Георгіца Аурел Зіновійович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
міжнародного права та порівняльного
правознавства;
кандидат юридичних наук, доцент
Серьогіна Світлана Григорівна,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, завідуюча кафедри
державного будівництва
та місцевого самоврядування.
Провідна установа - Інститут держави і права імені В.М. Корецького
НАН України, відділ конституційного права
та місцевого самоврядування, м. Київ.
Захист відбудеться “25” грудня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий “18” листопада 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спасибо-Фатєєва І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах проголошення курсу України на розбудову правової демократичної держави особливого значення набуває питання гарантування свободи віросповідання, стан забезпечення якої значною мірою залежить від характеру відносин держави і релігійних організацій, становлення таких взаємозв’язків та їх юридичної регламентації. Отже, дослідження ролі конституційно-правового регулювання відносин Української держави і об’єднань віруючих у забезпеченні правомірної реалізації і охороні свободи релігії необхідно для наукового розроблення цілісного механізму гарантування цього права. З іншої сторони, якомога повне висвітлення зазначеного питання є умовою всебічної характеристики конституційно-правового регулювання відносин держави і релігійних організацій, належного виконання Українською державою зобов’язання гарантувати свободу віросповідання, в тому числі з точки зору міжнародних і регіональних угод з прав людини, вдосконалення відповідного національного законодавства.
Разом із тим конституційно-правове регулювання відносин держави і об’єднань віруючих, його роль у гарантуванні свободи релігії досліджуються в Україні недостатньо і здебільшого залишаються поза увагою. Вказана проблематика побічно висвітлюється в роботах, присвячених правовим аспектам свободи світогляду і свободи віросповідання, юридичному забезпеченню цих прав, стану та сучасним тенденціям взаємовідносин держави і релігійних організацій в Україні та в інших країнах. У той же час комплексного аналізу зазначених питань на монографічному рівні зроблено не було. Наведене свідчить про актуальність обраної теми дослідження та її доцільність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі конституційного права України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого в межах і відповідно до цільової комплексної програми “Права людини і проблеми організації функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування” № 0186.0.070865.
Мета і задачі дослідження полягають у вирішенні низки теоретичних і практичних питань конституційно-правового регулювання відносин Української держави і релігійних організацій; формулюванні науково обгрунтованих висновків щодо ролі такої регламентації в механізмі гарантування права вказаних груп на свободу віросповідання; заповненні прогалин в науці конституційного права з цієї тематики; опрацюванні пропозицій щодо вдосконалення законодавства України з метою повного й ефективного забезпечення об’єднанням віруючих свободи релігії, приведенні його у відповідність із Конституцією України, міжнародними і регіональними угодами з прав людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Роль конституційно-правового регулювання відносин держави і релігійних організацій у гарантуванні свободи віросповідання в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок