Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДЕНІТРИФІКАЦІЇ ПІДЗЕМНОЇ ВОДИ У РЕАКТОРІ З ФІКСОВАНОЮ БІОПЛІВКОЮ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДЕНІТРИФІКАЦІЇ ПІДЗЕМНОЇ ВОДИ У РЕАКТОРІ З ФІКСОВАНОЮ БІОПЛІВКОЮ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДЕНІТРИФІКАЦІЇ ПІДЗЕМНОЇ ВОДИ У РЕАКТОРІ З ФІКСОВАНОЮ БІОПЛІВКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
УЛАНОВ МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 576.8; 577.15
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДЕНІТРИФІКАЦІЇ ПІДЗЕМНОЇ ВОДИ У РЕАКТОРІ З ФІКСОВАНОЮ БІОПЛІВКОЮ
03.00.20 – Біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Стабнікова Олена Всеволодівна.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Циганков Сергій Петрович
Інститут харчової хімії і технології НАН України,
заступник директора з питань науки і нової техніки
доктор технічних наук,
Мітченко Тетяна Євгенівна
фірма Українські системи очищення води “ECOSOFT”,
директор
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів Міністерства аграрної політики України, м. Київ
Захист відбудеться:”_24_”_вересня_2003 р. о _1600_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 в Національному університеті харчових технологій за адресою:
01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, корпус А, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій
за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “_22_”_серпня_2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент___________________Поводзинський В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертаційна робота присвячена питанням розробки біотехнології очищення підземних вод від нітратів із застосуванням денітрифікуючих бактерій, які закріплені у вигляді біоплівки на поверхні носія.
В усьому світі і в Україні існує проблема недостачі якісної питної води. Це пов'язано із забрудненням основних джерел водопостачання внаслідок інтенсивного розвитку промисловості та сільського господарства. Тому в багатьох країнах поряд з поверхневими джерелами питної води (озера та ріки) використовують і підземні води. Погіршення екологічної обстановки веде до забруднення не тільки поверхневих, але й підземних джерел водопостачання. Підвищена концентрація сполук азоту в підземній воді – одна з найважливіших проблем сучасного господарсько-питного водопостачання. Основним джерелом сполук азоту в підземних водах є сільськогосподарські добрива, комунально-побутові і промислові забруднення.
Очистити підземну воду від нітратів можливо фізико-хімічними і біологічними методами. До фізико-хімічних методів відносять іонний обмін, електродіаліз і зворотний осмос. Разом із значною ефективністю очищення підземної води від нітратів дані методи мають певні недоліки. Для іонного обміну - це відсутність високоселективної смоли по нітратах і складність утилізації відпрацьованих регенераційних розчинів; для електродіалізу – проблема утилізації концентрату, що утворюється; для зворотнього осмосу – відсутність селективної мембрани по нітратах і демінералізація очищеної води.
Найбільш перспективним є біологічний метод денітрифікації води за допомогою бактерій. В залежності від джерела вуглецю і субстрату розрізняють гетеротрофну й автотрофну денітрифікації. Автотрофна денітрифікація характеризується низькою швидкістю, що вимагає збільшення об’єму біореактора і перебування підземної води в ньому. Тільки гетеротрофна денітрифікація позбавлена всіх перерахованих недоліків.
Тому актуальним є розроблення методу формування стійкої біоплівки на поверхні вибраного носія в технології гетеротрофної денітрифікації підземної води у реакторі з фіксованою біоплівкою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до державних програм України, що стосуються охорони навколишньго середовища, у рамках постанови Верховної Ради України “Про концепцію розвитку водного господарства України”, №1390 – XIV, 14.01.2000 р., Державної науково-технічної програми Міністерства України у справах науки і технології “Відновлення якості природних вод України”, а також у рамках наукового напряму кафедри біотехнології мікробного синтезу Національного університету харчових технологій “Удосконалення мікробіологічних і біохімічних процесів у біотехнології та охороні навколишнього середовища”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДЕНІТРИФІКАЦІЇ ПІДЗЕМНОЇ ВОДИ У РЕАКТОРІ З ФІКСОВАНОЮ БІОПЛІВКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок