Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ СТЕРЕОФОНІЧНОГО РАДІОМОВЛЕННЯ У ДІАПАЗОНІ СЕРЕДНІХ ХВИЛЬ

УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ СТЕРЕОФОНІЧНОГО РАДІОМОВЛЕННЯ У ДІАПАЗОНІ СЕРЕДНІХ ХВИЛЬ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ СТЕРЕОФОНІЧНОГО РАДІОМОВЛЕННЯ У ДІАПАЗОНІ СЕРЕДНІХ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Українська державна академія зв'язку ім. О.С. Попова
БАЛАН МИКОЛА МАКАРОВИЧ
УДК 621.396.97:681.84.087.7
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ СТЕРЕОФОНІЧНОГО
РАДІОМОВЛЕННЯ У ДІАПАЗОНІ СЕРЕДНІХ ХВИЛЬ
Спеціальність 05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Українській державній академії зв'язку ім. О.С. Попова, Державний комітет зв'язку та інформатизації України.
Науковий керівник –
кандидат технічних наук, професор Виходець Анатолій Васильович, Українська державна академія зв'язку ім. О.С. Попова, професор кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Балашов Віталій Олександрович, Одеський науково-дослідний інститут зв'язку, директор;
кандидат технічних наук, доцент Захарченко Вадим Миколайович, Одеська державна морська академія, доцент кафедри.
Провідна установа –
Одеський державний політехнічний університет, Міністерство освіти України, Одеса.
Захист відбудеться "27" квітня 2001 року о 10.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д . 816.01 в Українській державній академії зв'язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української державної академії зв'язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, .
Автореферат розісланий "27” березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 41. 816.01, д.т.н., професор Іваницький А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні існує розвинена мережа середньохвильових передавачів, що дозволяє забезпечити національними програмами звукового монофонічного мовлення практично 100 % мешканців країни. Одним із напрямків підвищення якості звукового мовлення є перехід до стереофонічного радіомовлення (СРМ). Організація СРМ на базі мережі МХ ЧМ станцій дозволила забезпечити у стаціонарних умовах високу якість мовлення. Проте при деяких специфічних умовах приймання якість мовлення у діапазоні МХ з ЧМ виявляється незадовільною. У цьому діапазоні стереофонічне приймання в автомобілі, що рухається по місту, супроводжується завадами. Це є результатом багатопроменевості, що обумовлена багаторазовими відбиваннями радіохвиль від будинків та безперервними змінами умов радіоприймання в залежності від взаємного розташування приймача і передавача. Діапазон середніх хвиль (СХ) дозволяє здійснити якісне приймання стереопрограм, тому що у порівнянні з діапазоном МХ він не схильний до явища багатопроменевості.
У діапазоні СХ, в порівнянні з діапазоном МХ, значно розширюється зона обслуговування стереомовленням.
Стереомовлення у діапазоні СХ, в порівнянні з монофонічним, забезпечує високу якість і природність звучання та має істотну перевагу, пов'язану з тим, що передані монофонічні музичні програми в основному відтворюються із стереофонічних фонограм, які є недостатньо сумісними з монофонічним відтворенням і при монофонічній передачі помітно втрачають якість, оскільки при конверсії двоканальної стереофонічної передачі в одноканальну виникають своєрідні лінійні спотворення, що погіршують якість звукопередачі.
В теперішній час стереомовлення з АМ у СХ діапазоні при використанні малопотужних передавачів ведеться у США, Канаді, Мексиці, Австралії та Японії. У США кількість радіостанцій з АМ у чотири рази більше, ніж із ЧМ. Ліцензії на АМ-стереомовлення отримали 400 мовників, а з АМ-радіостанцій, що працюють у стереорежимі, 40 % використовують систему Motorola, 30 % – систему Harris, 24 % – систему Kahn-Hazeltine і 6 % – систему Magnavox.
Великий внесок у розробку і дослідження систем СРМ у діапазоні СХ внесли L. R. Kahn, N. W. Parker, F. H. Hilbert, D. L. Hershberger, R.D. Streeter, Л.М. Кононович, А.В. Виходець, Ю.О. Ковалгін, А.П. Єфімов.
Велика різноманітність іноземних систем СРМ і відсутність даних по ряду їх найважливіших техніко-експлуатаційних показників, а також нові системи, запропоновані і розроблені автором, потребують теоретичного узагальнення і нового вирішення наукової задачі, що виражається в удосконаленні систем СРМ шляхом визначення параметрів і характеристик різних ланок на передавальній і приймальній сторонах систем, визначення необхідних вимог для їх побудови та контролю в процесі експлуатації, одержання параметрів, які визначають зону обслуговування в мережі синхронного мовлення та необхідні для її планування, одержання суб'єктивно-статистичних оцінок якості мовлення з метою вибору найбільше прийнятної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ СТЕРЕОФОНІЧНОГО РАДІОМОВЛЕННЯ У ДІАПАЗОНІ СЕРЕДНІХ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок