Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАЗЕТА “ВОЛИНЬ” ТА ОДНОЙМЕННЕ ВИДАВНИЦТВО (1941-1944 рр.): ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ І ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ

ГАЗЕТА “ВОЛИНЬ” ТА ОДНОЙМЕННЕ ВИДАВНИЦТВО (1941-1944 рр.): ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ І ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ГАЗЕТА “ВОЛИНЬ” ТА ОДНОЙМЕННЕ ВИДАВНИЦТВО (1941-1944 рр.): ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ І ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,16 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Інститут журналістики
РАДЧИК Раїса Віталіївна
УДК 82-92:070.23 (477.81) Волинь “1941/1944”:655.41
ГАЗЕТА “ВОЛИНЬ” ТА ОДНОЙМЕННЕ ВИДАВНИЦТВО
(1941-1944 рр.): ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
І ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі видавничої справи та редагування Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Тимошик Микола Степанович,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри видавничої справи
та редагування
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри радіомовлення і телебачення
кандидат філологічних наук, професор
Полковенко Віктор Васильович,
Головна редакція зводу пам’яток історії та культури України при УЕ ім. М. Бажана, науковий редактор
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська академія”
Захист відбудеться “12” квітня 2005 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка ( 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “10” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доктор філологічних наук, професор Н. М. Сидоренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлюється відсутністю у вітчизняному журналістикознавстві та історії журналістики комплексного об’єктивного дослідження видань, які виходили в Україні під час німецької окупації. За твердженням А. Жуковського та О. Субтельного, в цей період налічувалося 115 часописів. Важливість й актуальність обраної теми визначається як суто журналістикознавчими проблемами, так і загальнодуховними, націотворчими, історичними, релігієзнавчими, політичними, художньо-естетичними тощо.
У контексті подібних видань значна роль відводиться періодичним виданням, зокрема газеті “Волинь”, яку видавало рівненське видавництво “Волинь” з 1 вересня 1941 року до 7 січня 1944 року.
З ідеологічних причин документи, пов’язані з діяльністю видавництва та редакції газети, масив публіцистики редакторів і журналістів Уласа Самчука, Степана Скрипника, Андрія Мисечка, Петра Зінченка, Олени Теліги, Василя та Олега Штулів, Антона Кучерука, Анатоля Демо-Довгопільського та багатьох інших більш як на півстоліття були заховані в архівні “спецхрани” з грифом “секретно”.
Досі ця проблематика залишалася непоміченою, як і діяльність (політична, видавнича, просвітня, журналістська, літературна), яку вели українці в столиці райхскомісаріату “Україна” – Рівному. Навіть після тринадцяти років незалежності України тема так званої підокупаційної періодики не знайшла своїх дослідників.
У поданому дослідженні вперше у вітчизняному журналістикознавстві зроблено спробу з’ясувати роль газети “Волинь” та однойменного видавництва в громадсько-політичному, суспільно-економічному, духовному та культурному житті українців у роки Другої світової війни, їх велике значення в ствердженні ідеї незалежності України.
Об’єктивне й неупереджене вивчення періодичних видань, які виходили в Рівному в зазначений період, вважаємо актуальним і необхідним для сучасності ще й тому, що воно дозволяє, користуючись досвідом минулого, висвітлити деякі аспекти функціонування української преси в нетворчих, екстремальних умовах війни.
Досліджений матеріал видань, журналістський доробок їх авторів дають змогу заповнити нішу української преси періоду німецької окупації, яка досі не вводилася до наукового обігу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ГАЗЕТА “ВОЛИНЬ” ТА ОДНОЙМЕННЕ ВИДАВНИЦТВО (1941-1944 рр.): ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ І ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок