Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЇМКИ КРУТИХ ПЛАСТІВ ГІДРОІМПУЛЬСНИМИ УСТАНОВКАМИ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЇМКИ КРУТИХ ПЛАСТІВ ГІДРОІМПУЛЬСНИМИ УСТАНОВКАМИ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЇМКИ КРУТИХ ПЛАСТІВ ГІДРОІМПУЛЬСНИМИ УСТАНОВКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
Махов Валерій Григорович
УДК 622.262.001.2
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЇМКИ
КРУТИХ ПЛАСТІВ ГІДРОІМПУЛЬСНИМИ УСТАНОВКАМИ
05.15.02. – “Підземна розробка родовищ
корисних копалин”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному підприємстві “Комплексний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут з проблем Центрального району Донбасу” (ДонНДІ) Міністерства палива та енергетики України
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Півень Юрій Анатолійович, Державне підприємство “Комплек-сний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут з проблем центрального району Донбасу” (ДонНДІ) Міністерства палива та енергетики України, директор
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент Антипов Ігор Владиславович,
Інститут фізики гірничих процесів
НАН України, завідувач відділом
кандидат технічних наук, доцент Подкопаєв Сергій Вікторович,
Донецький Національний технічний
університет Міністерства освіти та
науки України, доцент кафедри
управління виробництвом
Провідна установа
Національний гірничий університет
Міністерства освіти та науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться "06" грудня 2003 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.02 при Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, Донецьк, вул. Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, Донецьк, вул. Р.Люксембург, 72.
Автореферат розісланий "04" січня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, канд. техн. наук
В.М. Ревва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основним напрямком технічного переозброєння шахт Донбасу, що розробляють круті і крутопохилі вугільні пласти, є широке застосування механізованих комплексів і щитових агрегатів. Але їх використання ефективно тільки на безпечних по викидах вугілля і газу або захищених пластів. З збільшенням глибини розробки процес видобутку вугілля ускладнюється через збільшення гірничого тиску і газодинамічної активності вугільних пластів. Центральний район Донбасу є найбільш складним при розробці викидонебезпечних пластів у свитах. Геологічна структура району ускладнена безліччю диз’юнктивних порушень з амплітудами до декількох метрів. Розроблювальні пласти мають потужність 0,5-2,5 м. Причому, 90% запасів вугілля в районі зосереджені в пластах потужністю до 1,3 м. Більшість пластів мають складну структуру з наявністю змінної препарованої вугільної пачки, характеризуються високим ступенем тектонічної порушеності. Кут падіння пластів на північному крилі антикліналі 55-65, на південному – 60-70.
Середня глибина розробки вугільних пластів у районі складає майже 800 м, на окремих шахтах (“Північна”, ім. Ф.Е. Дзержинського, ім. В.І. Леніна) глибина гірничих робіт перевищує 1100 м.
З 278 пластів, що розробляють у Центральному районі, більш 50% шахтопластів є викидонебезпечними.
Основною особливістю розробки світ вугільних пластів є одночасне ведення гірничих робіт на декількох зближених пластах. В даний час розробка випереджаючих захисних пластів вважається найефективнішим заходом боротьби з викидами і прийнята в якості основного технічного напрямку підвищення ефективності і забезпечення безпеки розробки викидонебезпечних пластів. У якості захисних використовуються дуже тонкі вугільні пласти потужністю 0,45-0,7 м.
На шахтах, що розробляють світи крутих пластів, обсяг використання захисних пластів стримується відсутністю ефективних засобів і способів розробки малопотужних вугільних пластів.
Створені фахівцями ДонДТУ (ДонНТУ) і ДонНДІ разом із виробничниками гідроімпульсні установки для виїмки вугілля в очисних вибоях і буріння підняттєвих свердловин багато в чому вирішують проблему розробки дуже тонких крутих пластів, у тому числі небезпечних по раптових викидах і заваленням вугілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИЇМКИ КРУТИХ ПЛАСТІВ ГІДРОІМПУЛЬСНИМИ УСТАНОВКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок