Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ В КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІНАХ ІЗ СОНЯШНИКОМ У ПІВДЕННОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ

ОПТИМІЗАЦІЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ В КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІНАХ ІЗ СОНЯШНИКОМ У ПІВДЕННОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ В КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІНАХ ІЗ СОНЯШНИКОМ У ПІВДЕННОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“іНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
уКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ аГРАРНИХ НАУК”
хомяк павло володимирович
УДК 631.51.021: 631.51.023: 633.85
ОПТИМІЗАЦІЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ В КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІНАХ ІЗ СОНЯШНИКОМ У ПІВДЕННОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.01 – загальне землеробство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України протягом 2001-2005 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Грабак Наум Харитонович,
Миколаївський державний гуманітарний університет
імені Петра Могили МОН України, завідувач
кафедри екології та природокористування
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Малієнко Анатолій Митрофанович,
ННЦ “Інститут землеробства УААН”, завідувач
лабораторії обробітку ґрунту і боротьби з бур’янами
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Максимчук Іван Пантелеймонович,
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів
України, доцент кафедри землеробства та гербології
Захист дисертації відбудеться “ 19 грудня 2007 року о “ 12 ” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01. при ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162 смт. Чабани, Києво-Святошинського району Київської області, ННЦ “Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “ 14 листопада 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Основою землеробства на всіх етапах його розвитку були і залишаються науково обґрунтовані сівозміни. Їх значення особливо зростає з появою сільськогосподарських формувань з невеликими земельними площами, що обумовлює зменшення набору культур і перехід до спеціалізованих короткоротаційних сівозмін.
Крім цього сучасна кон'юнктура ринку примушує аграріїв вирощувати, передусім, високоліквідні культури, що часто призводить до нехтування сівозмінами. Особливо це стосується провідної олійної культури – соняшнику, відсоток якої в структурі посівних площ в останні роки значно збільшився - до 25-30 % , а рівень врожайності зменшився - до 9,3-11 ц/га, що обумовлюється значним зростанням на внутрішньому та зовнішньому ринках попиту на соняшникову олію та високу прибутковість культури.
Актуальність теми. У розробці наукових основ з питання скорочення терміну ротації соняшнику в різні часи приділено багато уваги
(З.Б. Борисонік, Д.С. Васильєв, В.А. Верховський, Д.І. Нікітчин,
В.С. Подопригора, І.Д. Ткаліч, Р.І. Шкрудь та ін.). Було встановлено, що головними причинами зменшення продуктивності при скороченні терміну повернення соняшнику на попереднє місце є як порушення водного та поживного режимів ґрунту, так і розповсюдження в посівах специфічних бур’янів і хвороб (вовчок, біла гниль, іржа, несправжня борошниста роса, вертицильоз, альтернаріоз, фомоз, фомопсис, тощо). Але недоліком більшості експериментів було те, що система захисту рослин соняшнику у першу чергу за допомогою прогресивної агротехніки опрацьовувалась безпосередньо під вказану культуру, а не в цілому по сівозміні або окремих її ланках. Тому експериментів, спрямованих на отримання високої та стабільної урожайності не лише соняшнику, а й короткоротаційних сівозмін з цією культурою у цілому за допомогою раціонального обробітку ґрунту, практично не проводилось. Саме вирішенню цієї задачі і присвячена тема дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною тематичного плану агрономічного факультету Миколаївського державного аграрного університету Міністерства аграрної політики України у відповідності до науково-технічної програми “Підвищення продуктивності агроландшафтів південного та сухого Степу України”, номер державної реєстрації 0105U001575.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ В КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ СІВОЗМІНАХ ІЗ СОНЯШНИКОМ У ПІВДЕННОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок