Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНА ПРИРОДА УСВІДОМЛЕНОГО САМОРОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

ЦІННІСНА ПРИРОДА УСВІДОМЛЕНОГО САМОРОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ЦІННІСНА ПРИРОДА УСВІДОМЛЕНОГО САМОРОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХ СИЛ
КОВАЛЕНКО Едуард Анатолійович
УДК 124.5+17.022
ЦІННІСНА ПРИРОДА
УСВІДОМЛЕНОГО САМОРОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і політології Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Міністерство освіти і науки Украіни.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Лозовой Віктор Олексійович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри культурології.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Корженко Володимир Васильович,
Харківський регіональний інститут державного
управління Національної академії державного
управління при Президентові України,
заступник директора з наукової роботи;
кандидат філософських наук, доцент
Пазинич Станіслав Миколайович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри педагогіки і психології
управління соціальними системами.
Провідна установа: | Інститут філософії імені Г.С. Сковороди
Національної академії наук України,
м. Київ.
Захист відбудеться 21 квітня 2005 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил за адресою: 61064, м. Харків, вул. Володарського, 46.
Автореферат розісланий 21 березня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кожна суспільна система, як відомо, базується на відповідному їй типі особистості. Українське суспільство, яке перебуває у процесі трансформації, дедалі більше набирає рис ринкового, що з необхідністю вимагає автономної, суверенної, незалежної (вільної), соціально активної, відповідальної, здатної до постійного саморозвитку особистості. Світовий досвід показує, що вихід на високі рубежі цивілізаційного розвитку пов'язаний зі створенням умов для саморозвитку особистості, реалізації інтелектуального й морального потенціалів, творчих здібностей людини. Трансформація українського суспільства є нездійсненою без оновлення самої людини, що можливе тільки через розвинуту здібність до усвідомленого саморозвитку та саморозгортання в ім'я свого народу й індивідуального блага.
Проблема усвідомленого саморозвитку особистості завжди була індивідуально і соціально значуща, а за умов здобуття українським суспільством незалежності, розбудови суверенної, демократичної, соціальної, правової держави, визнання самоцінності, автономності, свободи особистості, дослідження ціннісної спрямованості її саморозвитку набуває особливого значення.
Отже, за умов, коли людина є центральною ланкою трансформації суспільства, коли від її світоглядних позицій, соціальної активності, волі залежатиме, якою бути їй самій і суспільству, коли взаємозумовленість розвитку суспільства й особистості виступає мірою практичності очікуваних результатів, вивчення усвідомленого вольового саморозвитку особистості, її ціннісних засад видається актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано на кафедрі філософії і політології Харківського національного автомобільно-дорожнього університету відповідно до кафедральної держбюджетної теми “Духовні резерви людини в контексті соціально-політичних, культурних, цивілізаційних реалій на рубежі третього тисячоліття”, що є складовою комплексної загальноуніверситетської теми “Моделювання складних соціально-економічних, екологічних та технічних систем на основі перспективних інформаційних технологій”, яка виконувалася за планом університету.
Стан наукової розробки проблеми. Ціннісні засади усвідомленого, вольового саморозвитку особистості, як показує аналіз літератури, поки ще не стали предметом глибокого філософського осмислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЦІННІСНА ПРИРОДА УСВІДОМЛЕНОГО САМОРОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок