Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСЕНСУСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ В УМОВАХ ІДЕОЛОГІЧНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ

КОНСЕНСУСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ В УМОВАХ ІДЕОЛОГІЧНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ

Назва:
КОНСЕНСУСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ В УМОВАХ ІДЕОЛОГІЧНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
ПОТУРАЄВ МИКИТА РУСЛАНОВИЧ
УДК 32.019.5
КОНСЕНСУСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ
В УМОВАХ ІДЕОЛОГІЧНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ
Спеціальність 23.00.02 Політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Токовенко Олександр Сергійович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Демченко Володимир Дмитрович,
Дніпропетровський національний університет,
декан факультету систем і засобів масової комунікації,
завідувач кафедри журналістики
кандидат політичних наук, доцент
Каліновський Юрій Юрійович,
Національна юридична академія України ім. Я. Мудрого,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Миколаївський державний гуманітарний університет
ім. П. Могили Міністерства освіти і науки України,
м. Миколаїв
Захист відбудеться 9 червня 2005 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропет-ровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “7” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент М.А. ШЕПЄЛЄВ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Свобода інформації є системотвірним елементом демократії, так, як поділ влади або виборча система. Демократія вироджується без вільних і різноманітних ЗМІ, що грають посередницьку роль між суспільством і державою. У демократичній системі у громадян є два легальних механізми впливу на владу: вираження своєї свободи на виборах і доведення до влади своїх думок і бажань через ЗМІ. Вибори дають можливість електорату виражати свою політичну волю лише періодично – раз у кілька років, і опосередковано – у формі вибору кандидата, що, як здається виборцям, розділяє погляди більшості населення і з найбільшою імовірністю буде відстоювати їх інтереси. ЗМІ ж є постійним “рупором” суспільної думки, що діє як під час виборчих кампаній, так і між ними. Вони оперативно відслідковують зміну настроїв у суспільстві, знають думки громадян з приводу тих або інших подій і доносять їх як до громадськості, так і до влади.
У свою чергу, влада, також через ЗМІ, має можливість впливати на суспільство, пояснювати свої дії, виправдовувати політику, готувати громадську думку до сприйняття її майбутніх кроків. Для влади ЗМІ є знаряддям пропаганди її політики і цілеспрямованого впливу на суспільство. У ЗМІ відбувається зіткнення соціальних інтересів і одночасно пошук компромісів з найрізноманітніших питань. У результаті створюється соціальний консенсус, без якого неможливе існування демократичної системи. Консенсус виражається в певній динамічній рівновазі інтересів соціальних груп, суспільства і держави, громадян і влади. Таким чином, ЗМІ виконують стратегічно важливу системоохоронну функцію: завдяки свободі слова і вільній циркуляції інформації демократична система оперативно вирішує конфлікти, що виникають у суспільстві, не доводячи справи до соціальних вибухів.
Статус “четвертої влади” ЗМІ дозволяє говорити про те, що розвинуте громадянське суспільство неможливо уявити без конструктивно діючого механізму зворотного зв’язку між окремими структурами державного організму. В епоху глобалізації в мас-медіа з’явилися нові якісні характеристики, що свідчить про значні трансформації як у ментально-дискурсивному, так і в інституціонально-імплементаційно-му вимірі політичних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНСЕНСУСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ В УМОВАХ ІДЕОЛОГІЧНОГО ПЛЮРАЛІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок