Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИБОРУ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

МОДЕЛЮВАННЯ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИБОРУ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИБОРУ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,06 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Солодухін Станіслав Володимирович
УДК 519.862:332.146
МОДЕЛЮВАННЯ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИБОРУ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькій державній інженерній академії Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя).
Науковий керівник – | доктор технічних наук, професор
Порохня Василь Михайлович,
Запорізька державна інженерна академія
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри математичних методів
економіки та інформаційних технологій
(м. Запоріжжя)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Лисенко Юрій Григорович, завідувач кафедри економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України, (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент, Лепа Роман Миколайович, завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій Донецького університету економіки та права, (м. Донецьк).
Провідна установа:
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра інформаційних систем в економіці (м. Київ).
Захист відбудеться 15 жовтня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.07 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Челюскінців, 198-а, м. Донецьк – 83015.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Університетська, 24, м. Донецьк – 83055.
Автореферат розісланий 12 вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Беспалова А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне становлення ринкових механізмів управління соціально-економічною системою України свідчить про появу можливостей стабільного економічного розвитку, в забезпеченні якого ведуча роль належить регіонам. Однак, несистемність державної регіональної політики та діяльності в сфері управління макроекономічними процесами стала однією з основних причин стримування збалансованого соціально-економічного розвитку держави, поглибленню міжрегіональних диспропорцій. Тому серед важливих факторів підвищення ефективності управління економікою на перший план виступає моделювання макроекономічних процесів на державному та регіональному рівні для забезпечення вибору державної регіональної економічної політики, яка спрямована на економічне зростання регіонів та розвиток економіки України.
Рішенню проблем формування державної макроекономічної політики і досягнення рівноважного стану в економіці присвячена велика кількість наукових праць, зокрема, фундаментальні дослідження Дж. М. Кейнса, М. Фрідмена, Р. Лукаса, Я.Тинбергена та ін. Значний внесок у розробку економіко-математичних методів і моделей становлення і функціонування ринкового механізму в умовах сучасної економіки здійснено в роботах відомих зарубіжних і українських вчених: Амітана В.Н., Андриєнко В.М., Бакуменко В.Д., Белецького В.М., Васильєвої І.М., Вітлинського В.В., Гайдара Є.Т., Гєеца В.М., Ковальчука К.Ф., Ларрена Ф.Б., Лисенка Ю.Г., Михалевича В.С., Михалевича М.В., Михасюка І.Р., Петренка В.Л., Порохні В.М., Сакса Дж. Д., Ситника В.Ф. і ін. При цьому слід зазначити безліч поглядів, що стосуються шляхів досягнення стабільності і рівноваги засобами макроекономічної політики. Аналіз наукових праць та практики макроекономічного управління свідчить про недостатність розробки макроекономічних моделей вибору державної регіональної економічної політики з урахуванням загальнодержавних пріоритетів розвитку держави, поточного економічного стану та ресурсного забезпечення регіонів.
У зв’язку з цим задача розробки моделей і методів прийняття рішень з управління макроекономічними процесами вибору державної регіональної економічної політики для забезпечення стабільного соціально-економічного розвитку регіонів є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИБОРУ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок