Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗСІЯННЯ СВІТЛА НА ПИЛОВИХ ЧАСТИНКАХ КОМЕТ, АСТЕРОЇДІВ І НАВКОЛОЗОРЯНИХ ОБОЛОНОК: СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

РОЗСІЯННЯ СВІТЛА НА ПИЛОВИХ ЧАСТИНКАХ КОМЕТ, АСТЕРОЇДІВ І НАВКОЛОЗОРЯНИХ ОБОЛОНОК: СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

Назва:
РОЗСІЯННЯ СВІТЛА НА ПИЛОВИХ ЧАСТИНКАХ КОМЕТ, АСТЕРОЇДІВ І НАВКОЛОЗОРЯНИХ ОБОЛОНОК: СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,32 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Кисельов Микола Миколайович
УДК 523.44 +523.64 +524.313
РОЗСІЯННЯ СВІТЛА НА ПИЛОВИХ ЧАСТИНКАХ КОМЕТ,
АСТЕРОЇДІВ І НАВКОЛОЗОРЯНИХ ОБОЛОНОК:
СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ
01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Гершберг Роальд Євгенович,
НДI Кримська Астрофізична обсерваторія
Міністерства освіти і науки України,
с. Наукове, Кримська АР,
зав. лабораторії фізики зір і галактик;
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Мінаков Анатолій Олексійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
м. Харків, зав. відділу космічної радіофізики;
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Шульман Леонід Маркович,
Головна астрономічна обсерваторія
НАН України, м. Київ,
головний науковий співробітник.
Провідна установа: Астрономічна обсерваторія Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться “_19” “_грудня ” 2003 р. о “14_00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “__4__” “_листопада_” 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена дослідженню властивостей випромінювання, розсіяного на пилових частинках в атмосферах комет, реголіті астероїдів та навколозоряних оболонках молодих Ae/Be зір Хербіга, і вивченню природи цих обєктів. Область дослідження – міждисциплінарна.
Актуальність теми. Пил утворює поверхневі шари великих і малих планет, є складовою частиною планетних атмосфер, комет, міжпланетного середовища та навколозоряних оболонок. Важливу роль пил відіграє як в процесі утворення різних тіл, так і в їхній еволюції. Основні спостережні характеристики розсіяного випромінювання, такі як інтегральний блиск, показник кольору, поляризація, та їхні просторові та спектральні розподіли, залежать від механізмів розсіяння світла на пилових частинках, а також від фізичних властивостей останніх - розміру, форми, показника заломлення, густини, хімічного складу тощо. Тому вивчення властивостей випромінювання, розсіяного на твердих частинках атмосфер комет, реголітах астероїдів та навколозоряних оболонок є основою для розвитку теоретичних уявлень про взаємодію випромінювання з речовиною, для побудови фізичних та космогонічних моделей небесних тіл. Цим визначається актуальність теми дослідження.
В останні десятиріччя наукове співтовариство усвідомило важливість проблеми виживання людства в умовах впливу такого космічного фактору, як зіткнення астероїдів і комет з Землею. Вирішити цю проблему без знання фізичних властивостей космічних тіл, які несуть потенційну загрозу людству, практично неможливо. Таким чином, вивчення комет і астероїдів прямо пов'язане з вирішенням як фундаментальних, так і прикладних проблем.
Пояс астероїдів, пояс Койпера і хмара Оорта є унікальними утвореннями Сонячної системи. Комети і більша частина астероїдів є реліктами Сонячної системи, тому за складом комети і примітивні астероїди повинні бути найбільш близькі до речовини первинної протопланетної туманності. Зараз Сонячна система перестала бути єдиною планетною системою, доступною для вивчення. З’явилася можливість безпосереднього вивчення газо-пилових оболонок біля молодих зір. Дослідження зорі Pic є одним з таких прикладів. На відміну від Pic, газо-пилові диски інших молодих зір не розділяються. Рідкісну можливість прямих спостережень газо-пилових оболонок в оптичному діапазоні дають молоді зорі з неперіодичними алголеподібними ослабленнями блиску, які називають Ae/Be зорями Хербіга.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: РОЗСІЯННЯ СВІТЛА НА ПИЛОВИХ ЧАСТИНКАХ КОМЕТ, АСТЕРОЇДІВ І НАВКОЛОЗОРЯНИХ ОБОЛОНОК: СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок