Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ПАЛЬОВОГО ФУНДАМЕНТУ З НЕЛІНІЙНОЮ ОСНОВОЮ В УМОВАХ ПРИБУДОВИ

МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ПАЛЬОВОГО ФУНДАМЕНТУ З НЕЛІНІЙНОЮ ОСНОВОЮ В УМОВАХ ПРИБУДОВИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ПАЛЬОВОГО ФУНДАМЕНТУ З НЕЛІНІЙНОЮ ОСНОВОЮ В УМОВАХ ПРИБУДОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
САХАРОВ Володимир Олександрович
УДК 624.15 : 624.154.9 : 624.131.5 : 539.3 : 518.5
МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ПАЛЬОВОГО ФУНДАМЕНТУ
З НЕЛІНІЙНОЮ ОСНОВОЮ В УМОВАХ ПРИБУДОВИ
05.23.02 – основи і фундаменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне будівництво потребує максимального використання простору в центрі міста. Будуються нові багатоповерхові будівлі, обладнані гаражами, підземні комплекси та паркінги. Це вимагає влаштування котлованів поблизу сусідніх будівель і історичних пам’яток архітектури. При прибудові виникають певні складнощі, пов’язані зі збереженням стану вже існуючих будівель та основи під ними. Згідно міжнародної класифікації, зокрема, європейських норм (Єврокоди) будівництво та реконструкція в зонах історичної забудови в складних геологічних умовах належить до найвищої категорії складності.
Багато з існуючих споруд, поруч з якими ведеться будівництво, мають фундаменти неглибокого закладання, які чутливо реагують на зміну напружено-деформованого стану (НДС) грунтової основи. Влаштування котлованів, використання підземного простору під паркінги та ін. порушують врівноважений напружений стан основи і здебільшого негативно впливають на існуючі конструкції будівель. У цих умовах важливу роль відіграють інженерні захисні споруди та технології їх застосування, які повинні забезпечити мінімальні зміни НДС основи. Розрахунки конструкцій захисних споруд, а це – захисні екрани та діафрагми, підпірні стінки тощо, необхідно проводити з урахуванням особливостей нелінійної поведінки ґрунту, особливо на етапі влаштування котловану. Існуючі норми та емпіричні залежності при оцінці впливу нового будівництва на існуючі конструкції призводять до необґрунтованого запасу і, як наслідок, до перевитрат, а інколи й до принципових помилок. Більш того, деякі існуючі технології будівництва, наприклад влаштування паль без екскавації ґрунту, є новими і не знайшли відображення в нормах.
Можливість забезпечення надійного та економічного вирішення дає аналіз взаємодії системи “існуючий будинок – захисні конструкції – основа – фундамент – надземні конструкції” в цілому. На сьогодні цей аналіз можна проводити лише засобами чисельного моделювання, що вимагає використання сучасної комп’ютерної бази та відповідного математичного апарату. Складність розв’язання полягає не лише в створенні або використанні відповідного програмного комплексу, а насамперед в прийнятті обґрунтованої фізичної моделі, що коректно описує нелінійні процеси деформування матеріалу середовищ, у виборі розрахункової схеми та реалізації алгоритмів розрахунку, які забезпечують достовірність результатів (даних) розрахунку. Ситуація ускладнюється ще й відсутністю універсального методу чи моделі, які можна застосовувати до будь-якого геоматеріалу чи середовища. Кожна постановка задачі повинна включати власний аналіз та особливий підхід, що вимагає від сучасного проектувальника не лише вміння правильно розробити документацію, але й мати значні навики та знання в питаннях чисельного моделювання та механіки ґрунтів.
Врахування можливостей комп’ютерної механіки відкриває перспективи подальшого розвитку методів чисельного прогнозування нелінійної роботи системи “основа – фундамент”, що відображено в роботах: І.П. Бойка, О.К. Бугрова, Ю.Л. Винникова, Ю.К. Зарецького, М.Л. Зоценка, В.В. Ковтуна, О.С. Сахарова, О.В. Школи та інш.
Проектування захисних конструкцій під нову забудову в умовах прибудови слід проводити з врахуванням впливу на існуючі конструкції та прилеглий ґрунтовий масив різних етапів будівництва: влаштування захисних конструкцій, виямка котловану з урахуванням ефекту розвантаження основи, послідовності зведення інженерних конструкцій. Існує багато публікацій, присвячених цій проблемі: М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ ПАЛЬОВОГО ФУНДАМЕНТУ З НЕЛІНІЙНОЮ ОСНОВОЮ В УМОВАХ ПРИБУДОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок