Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ, КЛІНІКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ В ЖІНОК ПІСЛЯ ОВАРІОЕКТОМІЇ

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ, КЛІНІКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ В ЖІНОК ПІСЛЯ ОВАРІОЕКТОМІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ, КЛІНІКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ В ЖІНОК ПІСЛЯ ОВАРІОЕКТОМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,55 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВИЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКРАЇНИ
„УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ”
ГОРБ-ГАВРИЛЬЧЕНКО іННА ВІКТОРІВНА
УДК: 616.314.17-008.1-02:618.11-089.87]-07-085
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ, КЛІНІКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ В ЖІНОК ПІСЛЯ ОВАРІОЕКТОМІЇ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України (ректор – доктор медичних наук, професор, академік АМН України, заслужений діяч науки і техніки України Дзяк Георгій Вікторович).
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Мащенко Ігор Сергійович,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри терапевтичної стоматології
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Тарасенко Лідія Мусіївна, Вищий державний навчальний заклад України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, м. Полтава, завідувачка кафедри медичної, біологічної та біоорганічної хімії;
- кандидат медичних наук, доцент Мазур Ірина Петрівна, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, Інститут стоматології, кафедра стоматології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Бого-мольця МОЗ України, м. Київ, кафедра терапевтичної стоматології.
Захист відбудеться „ 26 ” вересня 2006 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 у Вищому державному навчальному закладі України „Українська медична стоматологічна академія” за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вищого державного навчального закладу України „Українська медична стоматологічна академія” (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
Автореферат розісланий „_23_”__серпня_____ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н., професор Т.О. Дев’яткіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення патогенезу виникнення остеопорозу в альвеолярному відростку у хворих на генералізований пародонтит, запобігання його розвитку – одна з найбільш складних і актуальних проблем сучасної стоматології (Мустафіна Л.М., Герасименко М.Ю., 1999; Поворознюк В.В., Мазур І.П., 2002; Чумакова Ю.Г., 2003; Мащенко І.С., Гудар’ян О.О., 2005; Jeffсoat М.K., Chesneet C.H., 1993; Mohammad A.R. et al., 1994).
У даний час в усьому світі інтенсивно вивчають вплив дефіциту жіночих гормонів на кісткову тканину і процеси кісткового ремоделювання (Юренєва С.В., Сметник В.П., 1995; Богдан А.С., 2001). За наявними в сучасній літературі численними даними, роль статевих гормонів у патогенезі генералізованого пародонтиту останнім часом не підлягає сумніву (Максимовський Ю.М. та співавт., 1991; Вишняк Г.М., 1999). Результати рентгенологічних досліджень вказують на високе поєднання дефіциту естрогенів із дифузним остеопорозом у міжзубних перегородках і альвеолярному відростку, особливо в постмено-паузальному періоді, після ранньої або хірургічної менопаузи (Мощіль А.І., 1991; Хохлова Е.Ю. та співавт., 1995).
Найменш вивченою є проблема лікування остеопоротичного процесу в кісткових структурах пародонта на тлі дефіциту естрогенів. До цього часу не розроблені чіткі показання до призначення замісної гормональної та остеотропної терапії в залежності від стану процесів кісткового ремоделювання в конкретного хворого. Безсумнівно, лише комплексне вивчення вмісту основних біохімічних маркерів може дозволити не тільки визначити інтенсивність кісткового метаболізму, але й встановити, який процес превалює (резорбція або пригнічення кісткоутворення). Тільки за наявності таких відомостей представляється можливість розробити індивідуальну тактику лікування генералізованого пародонтиту в жінок із “виключеною” оваріальною функцією. Не визначена роль і ефективність різних препаратів, що сприяють збільшенню мінеральної насиченості тканин пародонта при дефіциті естрогенів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ, КЛІНІКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ В ЖІНОК ПІСЛЯ ОВАРІОЕКТОМІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок