Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД МАРШРУТИЗАЦІЇ У ГЕТЕРОГЕННИХ комп’ютерних мережах на основі аналізу ієрархій

МЕТОД МАРШРУТИЗАЦІЇ У ГЕТЕРОГЕННИХ комп’ютерних мережах на основі аналізу ієрархій

Назва:
МЕТОД МАРШРУТИЗАЦІЇ У ГЕТЕРОГЕННИХ комп’ютерних мережах на основі аналізу ієрархій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЧУБА Ірина Вікторівна
УДК 004.7:519.87(043.3)
МЕТОД МАРШРУТИЗАЦІЇ У ГЕТЕРОГЕННИХ
комп’ютерних мережах на основі
аналізу ієрархій
05.13.05 – комп’ютерні системи та компоненти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі комп’ютерних систем та мереж Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Жуков Ігор Анатолійович, Національний авіаційний університет, директор
Інституту комп’ютерних технологій.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Дичка Іван Андрійович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, декан факультету прикладної математики;
кандидат технічних наук
Скуйбіда Вадим Юрійович, відкрите акціонерне товариство “Укртелеком”, начальник відділу.
Захист відбудеться " 24 " квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.07 Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова,1.
Автореферат розісланий “22 ” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Мартинова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасний період розвитку комп’ютерних мереж, розробки нових додатків та надання нових послуг змінюються не лише обсяги трафіку, що передається, але і його якісна структура. Раніше переважав, в основному, так званий «еластичний» трафік, який може пристосовуватися до змін затримки доставки пакету і пропускної спроможності каналу (передача даних, електронної пошти, файлів по FTP тощо). В даний час зростає обсяг передачі «нееластичного» трафіку (трафік реального часу, відеоконференцій, мультимедійних додатків, IP телефонії) (рис. 1).
Рис. . Діаграма тенденції розвитку інформаційних сервісів
Статистичні характеристики таких видів трафіку істотно відрізняються між собою, а процеси розподілу та управління передачею даних по окремим маршрутам значно ускладнюються.
Широке коло питань, пов’язаних з дослідженням методів та процесів маршрутизації в комп’ютерних мережах, розглядаються в роботах вітчизняних та зарубіжних вчених В.Г. Оліфера, Н.О. Оліфер, В.М. Вишневського, Ю.М. Мінаєва, М.В. Кульгіна, Andrew S. Tanenbaum, William Stallings, Craig Zaker та ін.
Однак в літературі в основному зустрічаються посилання на результати аналізу обмеженого кола параметрів комутаційного обладнання, які потребують уточнення. Результати сучасних досліджень майже не наводяться або даються без досить детального опису визначальних характеристик вузлів, порівняльного аналізу методів збору та обробки інформації про поточний стан мережі.
Існуючі протоколи маршрутизації, як дистанційно-векторні, так і протоколи стану зв’язків є досить спрощеними, а відповідні алгоритми на їх основі дають рішення з вибору маршруту, досить далекі від оптимальних. В них використовуються один-два критерії вибору (загальна довжина, середня затримка доставки, число транзитних вузлів тощо). Тому, з одного боку, завантаження відкритої міжнародної смуги пропускання каналів передачі даних іноді не досягає одного відсотка, а з другого боку, постачальники мережних сервісів регулярно реєструють втрати до 30% пакетів на внутрішніх та транзитних мережах. Втрати вже 10% пакетів помітно впливають на продуктивності мережі, а при втраті 50% пакетів мережна служба стає практично безкорисною.
Існуючі системи управління, не зважаючи їх функціональну надмірність, не мають в своєму складі розвинених засобів, що дозволяють якісно прогнозувати поведінку комп'ютерної мережі. Більшість засобів управління насправді мережею не управляє, а всього лише пасивно здійснює її моніторинг. Насущною задачею є розробка системи аналізу і прогнозування навантаження як комп'ютерної мережі в цілому, так і окремих маршрутів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОД МАРШРУТИЗАЦІЇ У ГЕТЕРОГЕННИХ комп’ютерних мережах на основі аналізу ієрархій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок