Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИКА І.КАНТА: ПРОДУКТИВНА УЯВА І ПРИНЦИП ДОЦІЛЬНОСТІ

ЕСТЕТИКА І.КАНТА: ПРОДУКТИВНА УЯВА І ПРИНЦИП ДОЦІЛЬНОСТІ

Назва:
ЕСТЕТИКА І.КАНТА: ПРОДУКТИВНА УЯВА І ПРИНЦИП ДОЦІЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Смігунова Олена Геннадіївна
УДК 18:159.954.4
ЕСТЕТИКА І.КАНТА: ПРОДУКТИВНА УЯВА І ПРИНЦИП ДОЦІЛЬНОСТІ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор,
завідувач кафедри етики, естетики і культурології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Панченко Валентина Іванівна
 
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
завідувач кафедри суспільних наук
Київського національного університету кіно і телебачення
імені І. Карпенко-Карого
Оніщенко Олена Ігорівна;
кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії
Національного аграрного університету (м. Київ)
Павлова Олена Юріївна
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська Академія”
Захист відбудеться “14” червня 2007 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "10" травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Живоглядова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. На відміну від науки, де діяльність кожного наступного вченого розпочинається із засвоєння здобутків цілих епох попередників, кожна нова філософська течія і кожен філософ починає розбудову власної системи із відмови в претензії на істину попереднім колегам. Спадкування знання тут відбувається через принаймні часткове заперечення вже накопиченого. Тому в таких філософських науках, як естетика, важливими є історико-філософські дослідження витоків тих ідей, категорій, понять, що функціонують тривалий час у цій складній, нелінійній динаміці розвиту знання: це допомагає не тільки відтворити історичну логіку розгортання явища, але й відшукати перспективи його розвитку, закладені великими умами минулих епох. Для естетики як ланки філософського знання ключовою фігурою в історії розвитку науки є І. Кант, і ні в кого не викликає сумнівів те, що саме батько німецької класики багато у чому визначив її вигляд і головні задачі впритул до сучасності.
Найголовнішим же здобутком філософа є новий спосіб постановки питання про людину. Естетика не випадково зароджується як наука у середині ХVIII століття – сформувавшись у надрах англійського сенсуалізму в контексті вчень про індивідуальний смак як конкретне проблемне поле, сфера чуттєвості людини стає першим предметом розгляду, у якому відображається особистісне розуміння індивіда, його претензії на власне бачення, власні вподобання. Кант втілює загальний абрис “нової людини” у своїй філософській системі – не в останню чергу саме через естетичний сегмент. І саме цей вихідний принцип звернення до проблеми людини дозволяє нам казати про те, що серед естетичних концепцій німецької класики саме його ідеї і по сьогодні залишаються актуальними – через тотожність кантівського, модерного і постмодерного розуміння предмету філософії, ракурсу погляду на цей предмет більш конкретні питання, як то – здатність судження, продуктивна уява, доцільність – набувають нового значення у рамках сучасних напрямків філософії, що підтримує даний методологічний засновок.
Актуальність теми є очевидною, якщо розглядати її у нерозривному зв‘язку із розвитком європейської культури. Великий гуманістичний і естетичний потенціал кантівської концепції, її позачасовість виявляються у тому, що Іммануїл Кант, “останній філософ Просвітництва”, багато у чому передбачив не тільки загальний вектор розвитку художньої сфери в наступній культурній добі (Модерні), але і вказав на ймовірні наслідки такого розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕСТЕТИКА І.КАНТА: ПРОДУКТИВНА УЯВА І ПРИНЦИП ДОЦІЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок