Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сучасна корислива економічна злочинність та заходи її попередження

Сучасна корислива економічна злочинність та заходи її попередження

Назва:
Сучасна корислива економічна злочинність та заходи її попередження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,06 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство внутрішніх справ України
Національний університет внутрішніх справ
БУЧКО Мирослав Богданович
УДК 343.97
Сучасна корислива економічна злочинність
та заходи її попередження
Спеціальність: 12.00.08 – кримінальне право і кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінології та юридичної соціології Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Костицький Михайло Васильович, суддя Конституційного суду.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Грищук Віктор Климович, завідувач кафедри кримінального права та кримінології Львівського національного університету ім. І. Франка;
кандидат юридичних наук, професор Негодченко Олександр Володимирович, ректор Дніпропетров-ської юридичної академії.
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “24 ”грудня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .700.03 при Національному університеті внутрішніх справ МВС України за адресою: 61080, м. Харків, пр. річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ МВС України за адресою: 61080, м. Харків, пр. річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 23 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент В. Є. Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення демократичної правової держави і ринкової економіки супроводжується цілим рядом негативних явищ і процесів, серед яких тінізація і частково криміналізація економіки та інших сфер життя, що характеризуються корисливою мотивацією. Це викликає необхідність звернення до практичного і теоретичного досвіду боротьби із сучасною корисливою економічною злочинністю та теоретико-методологічного осмислення сучасного кримінологічного знання щодо ситуації, яка склалася в Україні.
Важливість дослідження цієї проблеми актуалізується, оскільки можливість виходу України з кризи, становлення ринкової економіки тісно пов’язується з подоланням сучасної корисливої економічної злочинності, особливо зменшення розмірів тіньової частки економіки та корупції. Серед цього кола проблем ключовим і складним є новий концептуальний теоретико-методологічний аналіз і оцінка причин сучасної економічної корисливої злочинності, її структури і динаміки та можливості врегулювати в законодавчому порядку ті сфери економічних відносин, де найбільшою мірою діють кримінальні бізнесові структури, прискорити розробку правових актів і механізмів діяльності банківської системи, через яку здійснюються операції по відмиванню грошей. У сучасній ситуації виникла об’єктивна необхідність нового концептуального підходу до вивчення феномена сучасної корисливої економічної злочинності, особливо причин, що її породжують, динаміки і структури найбільш небезпечних корисливих злочинів, які тісно пов’язані з економікою і основними напрямками її реформування.
Роки незалежності засвідчили, що утвердження державності, становлення демократії, приватного права і ринкової економіки відбуваються незадовільно внаслідок тінізації економіки, корупції, інших проявів сучасної корисливої економічної злочинності. Домінуючою кримінологічною тенденцією на найближчі роки залишається продовження зростання злочинності і в Україні, і в більшості країн світу з одночасним підвищенням її суспільної небезпеки. Тільки за минулий 2001 рік викрито 41,7 тис. злочинів економічної спрямованості, у тому числі 23 тисячі (+6,2%) тяжких. Спостерігається поступове збільшення питомо ваги викритих тяжких злочинів, яка складає зараз 55,2%, тоді як 3 роки тому вона становила лише 28%. У загальній структурі викритих злочинів економічної спрямованості третину складають корисливі посадові, а кожний скоєний злочин – хабарництво.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Сучасна корислива економічна злочинність та заходи її попередження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок