Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ РЕФЛЕКСІЇ У ПРОЦЕСІ РОЗВИТКУ СУБ’ЄКТНОСТІ ЛЮДИНИ

МЕХАНІЗМИ РЕФЛЕКСІЇ У ПРОЦЕСІ РОЗВИТКУ СУБ’ЄКТНОСТІ ЛЮДИНИ

Назва:
МЕХАНІЗМИ РЕФЛЕКСІЇ У ПРОЦЕСІ РОЗВИТКУ СУБ’ЄКТНОСТІ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Котик Інна Олександрівна
УДК 159.955.4(048)
МЕХАНІЗМИ РЕФЛЕКСІЇ
У ПРОЦЕСІ РОЗВИТКУ СУБ’ЄКТНОСТІ ЛЮДИНИ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Науковий керівник
кандидат психологічних наук, доцент
Титов Віктор Михайлович,
Національний аграрний університет, завідувач кафедри психології
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, доцент
Самойлов Олександр Єжиєвич,
Юридична академія МВС України (м.Дніпропетровськ),
провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії;
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Москвичов Святослав Георгійович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії екологічної психології
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна МОН України, кафедра загальної психології, м. Харків
Захист відбудеться “26 травня 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2
Автореферат розісланий “24” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-політичні проблеми сучасного українського суспільства актуалізують потребу гуманізації освіти, зокрема впровадження нових, культурологічно зорієнтованих та психологічно обґрунтованих її стратегій. Останнє знайшло відображення у Державній національній програмі “Освіта-Україна ХХІ ст.” та Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ ст.
Першочергового значення, у цьому зв’язку, набуває потреба створення неманіпулятивних середовищ та впливів, які б стимулювали саморозвиток суб’єктності дитини, її активну творчу діяльність по відношенню як до соціуму, так і до себе. Розробка проблеми чинників саморозвитку суб’єктності дитини в освітньому процесі відкриває нові можливості та перспективи для глибшого пізнання сутності загальних процесів становлення та формування суб’єктності як такої.
У психології проблема, яку ми розглядаємо, найповніше відображена у суб’єктно-діяльнісній методології, потужний вплив на становлення та розвиток якої пов’язаний із дослідженнями Б.Г.Ананьєва, Д.М.Узнадзе, С.Л.Рубінштейна, Г.С.Костюка та О.М.Леонтьєва.
Так, А.В.Брушлинським розглянуто взаємозв’язок біологічного та соціального в бутті людини, створено континуально-генетичну концепцію психічного та обґрунтовано положення про його недиз’юнктивність. К.О.Абульхановою-Славською при створенні концепції особистості як суб’єкта життєвого шляху досліджено взаємозв’язки активності, свідомості та особистісної організації часу. Розроблено експериментальну суб’єктно-орієнтовану генетичну методологію психологічного дослідження (С.Д.Максименко, В.О.Татенко, Т.М.Титаренко).
У низці сучасних досліджень розглядаються питання філогенетичного та онтогенетичного становлення та розвитку суб’єкта (Л.І.Анциферова, О.Б.Весна, М.І.Воловикова, Л.І.Гаврищак, А.Л.Журавльов, Є.І.Ісаєв, Н.Ю.Максимова, І.В.Нікітіна, О.К.Осницький, В.М.Пискун, В.В.Селіванов, О.О.Сергієнко, В.І.Слободчиков, В.І.Степанський, В.О.Татенко, В.М.Титов, Г.А.Цукерман та ін.).
Науковці, активно досліджуючи основи формування і розвитку індивідуального, колективного чи історичного суб’єкта, все частіше звертаються до категорії “рефлексія”.
Сутнісно близькими до суб’єктно-діяльнісної парадигми психологічного дослідження є аналіз механізмів рефлексії Г.П.Щедровицьким, а також моделі рефлексивної психології, групових рефлексивних процесів та структур, розроблені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ РЕФЛЕКСІЇ У ПРОЦЕСІ РОЗВИТКУ СУБ’ЄКТНОСТІ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок